Göz Estetiği Ameliyatı – Göz Estetiği Nedir?

İlk yaşlılık belirtileri kendini hissetirdği göz çevresi kış mevsiminin gözde estetik operasyonlarındandır. Daha genç görünmek isteyen özelikle kadınlar estetik cerrahların kapısını çalarlar. Yüzün aşağı yukarı üçte birini oluşturan göz çevresi alın ve elmacık kemiklerine yapılan müdahaleler genç ve dinamik görünmenize sebep olabilir

30 lu yaşlarda ilk sinyal vermeye başlar. Aynaya baktığımızda ilk fark edilen yaşlanma belirtileri alında ki ve göz çevresinde kırışıklıklardır. Genelde otuzlu yaşlarda çıkan bu kırışıklıkları kırklı yaşlara gelindiğinde göz kapaklarında ki sarkmalar ve torbalamalar takip eder. Kırışıkla mücadele kişisel tercihlere göre değişebilir. Bu kırışıklardan rahatsız olan kişilerin müdahaleden sonra ortaya çıkan genç görüntüden de hoşlanmamak elde değildir.

Bu bölgeye yönelik estetik cerrahi oldukça geniş bir yelpazede yer alır. Alın germe kaş asma üst ve alt göz kapağı estetiği orta yüz germe ameliyatları botoks ve dolgu maddesi enjeksiyonları genelde kullanılan yöntemlerdir. Tüm bu yöntemler hastanın ihtiyacına göre tek başına veya kombine uygulanabilir .

Endoskopik yöntemlerle alın kırışıklıklarını gidermek düşük kaşları yukarı kaldırmak için uzun kesilere ihtiyaç kalmadı. Bu hastaların yüzünde daha az iz kalmasına neden oluyor.

Kaş arası ve kaz ayaklarına botoks
Alın kaşların arası ve göz çevresi için hala en tercih edilen yöntem botoks. Bu bölgeler aynı zamanda en sık botoks uygulaması yapılan bölgelerdir. Özelikle kaz ayağı denen göz kenarında ki kırışıklıklar için botoks bilinen en etkin tedavi yöntemidir. Yine botoksla kaşları da bir miktar yukarı kaldırmak mümkündür. Bu sayede ameliyatsız ve hızlı özümler mümkün olurken sağlanan etki geçicidir ve belli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes