Sağlık Raporu Nasıl Alınır

Sağlık raporu iş ve öğrencilik yaşamında hemen hemen her insanın belli dönemlerde başvurduğu bir yoldur. Okuldan yada işten uzak kalmak isteyen insanların hasta olmaları şartı ile başvurdukları resmi izin belgesidir. Sağlık raporu sadece hastalık halinde verilir.

Sağlık Raporu Nasıl Alınır 

Sağlık durumu kötü olan kişilere bir sağlık kuruluşu tarafından verilir. İşten yada yapması gereken işten uzak durması için verilen bir belgedir. Sağlık raporu doktor tarafından yapılacak olan muayenenin ardından verilir. Bu rapor sadece insanın adına yazılır. Sağlık raporu alabilmek için önce muayene olmanız gerekir.

Muayeneden sonra doktor sağlık durumunun çalışmaya elverişsiz olduğuna kanaat getirirse sağlık raporu yazılır. Sağlık ocaklarından ve hastanelerden sağlık raporunu alabilirsiniz.

Sağlık Raporu Nereden Alınır 

Sağlık raporu alacak kişi önce alacağı raporu nerede kullanacığını ve kullanılacak olan okul yada şirket ne tarz bir rapor kabul ettiğini bilmesi gerekir. Türkiye’de özel polikilinikler, sağlık ocakları, hastaneler sağlık raporunu veren yerlerdir.

En Çok Arananlar:

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes