Vücutta Çıkan Sivilceler İçin Neler Yapılabilir

Vücut ve sırta meydana gelen sivilcelerin sebebi yüz sivilceleriyle aynıdır .Fakat tedavi aşamasında, özellikle cildin bakımı hakkında değişmeler meydana gelebilir.

Vücut sivilcesi bakımının iyi bilinmesi sivilcelerin çıkmasını ve var olan sivilcenin yayılmasını önler.

Temizleyici kullanın.

Kalıp sabunlar cildi kuruttuğu ve sivilceyi çoğalttığı için kullanılmaması gerekir.Onun yerine nemlendirici varındıran, kokusu olmayan hafif temizleme sabunu kullanılabilir. Bununla birlikte aktarlarda satılmakta olan yalnızca vücut sivilcesi için üretilen ürünlerde net sonuç verebilir.

Lifleri Atın

Vücut aknesi fırçalamakl ile ya da ovalamak ile yok olmaz. Tersine cildi iyilik yerine kötülük edilmiş olur. Cildi sert bir biçimde ovalamak iltihabı çoğaltır ve sivilce meydana gelmesini kolay bir hale sokar. Doğru yol ya da temiz yumuşak bez ile alakalı bölgeyi dikkatli bir biçimde yıkamaktır.

Duşun yerine banyo yapın

Ilık suyla yıklanma ölü deri hücresinden arınmayı kolaylaştırır. Hücre enkazını yok edebilmek için gözenekleri temiz ve açık tutup akne meydana gelme riski azaltılır.

Bir takım estetik uzmanları deniz tuzunun iltihaplı olan bölgeye iyi geldiğini, banyo yapılacak suya az oranda katılması gerektiğini söyler. Bu tür bakım tercih edilecekse sivilceli olan bölgelerin suda en az 2 dakika kadar kalmasına özengösterin.

Sivilce ilacı ya da kremler tercih edin

Cilde sürülmekte ola kremler deri dökülmesine yardım ederken sivilce oluşturan bakterileri de azaltmaktadır. Vücutta sivilce hafif ise bütün eczanelerde satıla sivilce losyonları tercih edilebilir.

En Çok Arananlar:

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes