Teknolojinin Yararları Nelerdir ?

Teknolojinin Yararları Nelerdir ?

Teknolojinin günümüze kadar insanlara çok önemli bir yararı olduğu şüphesiz bir gerçektir. Sanayinin gelişmesinde teknolojinin katkısı çok büyüktür. Teknolojinin Yararlarını Maddeler Halinde Açıklayabiliriz ;

1- İnternet sayesinde dünyanın diğer bir ucundan diğer ucuna bilgi ulaştırılabilmesi.

2- Teknoloji sayesinden insanlar çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Örneğin evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz.

3- Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

http://www.dreamstime.com/-image254746194-Eğitim alanındada teknolojinin çok faydası vardır. Mesela ; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

5- Teknolojinin birdiğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır.

6- Teknoloji ulaşım alanındada çok faydalıdır. Eskiden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide yıllarda gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa zamanda ulaşılabilmektedir.
Teknolojinin yararı olduğu kadar Teknolojinin zararları vardır.

, , , , ,

7 Verilen Yanıtlar Teknolojinin Yararları Nelerdir ?

 1. feride 13 Ekim 2015 at 21:33 #

  çok güzel

 2. yakup sündük 14 Ekim 2015 at 20:53 #

  çok sağ ol bunun sayesinde sosyal ödevimi yaptım

 3. semanur 12 Kasım 2015 at 18:30 #

  çok güzeldi sağol teşekkürler

 4. nazlıcan 12 Kasım 2015 at 18:31 #

  sağol 100 aldım sayende

 5. faruk 12 Kasım 2015 at 18:32 #

  sağol ya nazlıcan ben ve semih aynı yazmışız ama hoca beyendi

 6. semih 12 Kasım 2015 at 18:32 #

  kankamın dediği gibi tşk

 7. dilaranaz akyuvarlamaz 12 Kasım 2015 at 18:33 #

  sağol cancağızım

Bir Cevap Yazın