3D TV
Teknoloji 1.689 views 0

3D TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Son yıllarda teknoloji marketlerinin TV reyonlarında revaçta olan 3D TV’lerin satış oranları gün geçtikçe artıyor. Çok para verip bir 3D TV almadan önce bu ürünlerin detaylarını bilmenizde fayda var. Popüler teknolojik alışveriş listesine 1 numaradan giren 3D TV’lerden kendi ihtiyaçlarınıza uygun olanını seçmeniz çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler?

3D görüntülü TV temel bir ihtiyaç olmadığından, 2D’li TV’leri de tercih edebilirsiniz. Ama daha iyi bir video kalitesi için tabiki 3D özellikli bir TV Seti almanız gerekiyor. Öncelikle şunu bilmelisiniz; televizyonunuz 3D ise 3D gözlüklere ihtiyaç olacak. Bu gözlükler; aktif ve pasif olmak üzere iki tiptir. Aktif gözlükler bataryalı ve pahalı gözlüklerken; pasif gözlükler daha ucuz olan ve polarize gözlüklerden oluşur.  Fakat aktif gözlüklerin kendilerini televizyonla senkronize eden bir sinyal dönüştürücü içerdiklerini de söylemeliyiz.

Bir diğer önemli konu ise ekran boyutudur. Televizyonunuz 3D olduğunda daha büyük ekran olması izleme deneyimi açısından çok daha iyi sonuçlar verecektir. 3D TV’ler için önerilen ekran boyutu 55 inç ve üstünden oluşur. Şunu da belirtelim, yenileme frekansı en az 240 Hz olan bir TV aldığınız takdirde; hızlı hareketler içeren sahnelerde hareket izi (bulanıklık) en aza indirgenmiş olacaktır.

3D televizyon alırken kontrol etmeniz gereken bir diğer şey ise I/O portlardır. Çünkü bu portlar (girişler) TV’ye ekleyebileceğimiz harici donanımları belirler. DVD oynatıcı, Blu-ray oynatıcı, oyun konsolu veya Home Theater (Sinema sistemi) gibi aygıtların televizyona bağlanabilirliğini kontrol etmenizde fayda var.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir