DNA Nedir DNA Modeli Nasıl Yapılır ?

DNA , bireysel bütün genetik özelliğin ana temel yapısıdır. DNA insan vücudundaki tüm hücrelerin komponentidir. Bir insanın tüm hücrelerindeki DNA ayınır. Örnek verecek olursak insanın kanında bulunan DNAyla deri hücresindeki, spermindeki yada tükürüğündeki DNA aynıdır. Dna güçlü bir araçtır. Tek yumurta ikizleri haricindeki bütün insanların DNA ları birbirinden farklıdır. Bu farklılıktan dolayı, bir olaydan sonra olay yerinde toplanan DNA larla şüpheli arasında bağ kurulabilir. Kimse bulunamamasada akrabaların DNA sından kurban tanımlanbilir.

Bir olay bölgesinde toplanan deliller ile başka bir yerden toplanan deliller karşılaştırıldığında saldırganın lokal, bölge yada ülke çapında bağlantısı ortaya çıkabilir.

DNA Modeli Nasıl Yapılır 

Öncelikle bir adet kil almalısınız. Sonra 2 tane uzun kil yaparsın. Kulak çöpünüde kil ile kaplanır. Daha sonra bunu merdiven gibi yaparsınız. Bunu biraz döndürün. Tam 180 derece döndüğü zaman DNA molekülü olur.

En Çok Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>