Hangi Yüze Hangi Saç Yakışır

Hangi yüze hangi saç modeli yapılacağını bilmek için öncelikle yüz şeklinizini bilmeniz gerekiyor. Yedi tane yüz şekli vardır. Saç kestirmeye karar vermeden önce nasıl bir model istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Saç mı yoksa yüz mü ön planda olacak buna karar vermelisiniz.

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 
Yuvarlak yüz dengeli bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzün yuvarlaklığından şikayet ediyorsanız saçınızın boyutunu biraz yüksek tutabilirsiniz. Bu şekilde saçınız ön plana çıkmış olur.

Kare Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır : Kare yüzler yuvarlak yüzler gibi dengelidir. Bu yüz şeklinde sert ifade ön plana çıkar Kare yüzlerde eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız en uygun saç modeli kare saçlardı. Eğer yüz ifadenizi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller vermelsiiniz.

Dikdörtgen Yüze hangi Saç Modeli Yakışır : Yüzde değişiklik yapabilen fakat fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Yüzünüzü azda olsun kısaltmak istiyorsanız çene kemiğini kesmeyecek saç kesimleri yapabilirsiiz. Şakak kemiği perdeleyecek tarzda kesimlerle dengeli ve uyumlu saç modellini yapabilirsiniz.

Üçgen Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır : Saç şeklinde negatif olan bir yüz şeklidir. İnsanları enerjisiz ve yorgun gösterebiliyor. Bu yüz şeklini değiştirmek için pozitif bir saç yaparak negatifliği örtebilirsiniz. Bu saça küçük kare kesimler yapabilrsiniz.

En Çok Arananlar:

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes