google-maps-uygulamasi-
Teknoloji 1.276 views 0

Android Telefonlar İçin Navigasyon Uygulamaları Nelerdir

Cep telefonları günümüzde artık her türlü ihtiyaca cevap veriyor ve her ihtiyacı en kısa zaman içerisinde en iyi bir biçimde karşılıyor. Genelde insanların en büyük ihtiyaçları arasında navigasyon uygulamaları geliyor. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve bu uygulamalara ihtiyacım var yok diyorsanız yanılıyorsunuz, hayatta birçok sürpriz vardır ve ne zaman nereye gideceğiniz konusunda sizin haricinizde etkenler belirleyebilmekte. Bu yüzden android cihazlarda yer tutmayacak ufak android uygulamasını bulundurmak adres arama ve sorma derdinden sizi koruyacak.

Öncelikle android telefonlar için navigasyon uygulamasını iki çeşit kategori altında incelemek gerekiyor.

İlk başlık offline android navigasyon uygulamalarıdır. Söz konusu uygulamalar bir internet paketiniz olmasa bile telefonun GPS’i ile kısa süre içinde başarılı bir biçimde istemiş olduğunuz adrese gidebilirsiniz. Ancak Türkiye’de desteklenmekte olan pek fazla offline harita uygulaması ne yazık ki yer almıyor. Fakat yine de isterseniz sygic uygulamasına göz atabilirsiniz.

İnternet paketi probleminiz yok ise tercih edebileceğiniz birçok navigasyon uygulaması vardır. Sürekli olarak ufak boyutta bile olsa internet paketiniz varsa online navigasyon uygulamalarına bakabilirsiniz.

Online navigasyon uygulamalar çok az küçük veri harcamasıyla gideceğiniz adresi bulabilir. Bir adresi bulmanız uzunluğa göre 1-2 mb civarında bir veri transferi gerçekleştirir. Bu uygulamalara da en büyük iki örnekte Google harita ve Yandex Navigasyondur. Bu uygulamalar yardımıyla kısa süre içinde istemiş olduğunuz adresi bularak trafik yoğunluğu konusunda bilgi sahibi olunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir