Bacak Bakımının Püf Noktaları

Her kadın güzel bacaklara sahip olmak ister. Güzel bacaklara sahip olmanın püf noktalarını sizin için araştırdık.

Bacaklara Nem Dopingi

Bacakları daha iyi göstermenin en basit yolu günde 2 defa nemlendirmekten geçiyor. Sabah duştan çıktığınızda cildiniz henüz nemliyken ve gece uyumadan önce bacaklara nemlendirici sürebilirsiniz. Kuru cilde sahip kişiler banyonun hemen ardından vücutları nemliyken, yağlı krem sürmeleri gerekmektedir.

Fırçalama

Bacakları haftada 1 defa kese veya vücut fırçası ile ovmak gerekir. Kan dolaşımını hızlandırıyorken, ölü deriden kurtulacak ve pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Bacaklarda Bronzluk

Bacakları pürüzsüz ve ışıltılı gösterebilmek için brozlaştıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Kasları belli etmek için ise aydınlatıcı yardımı alabilirsiniz.

Tüylerden Kurtulmak

Tüy dökücü kremler, tüy için kesin çözüm olamaz. Bu nedenle ağda veya epilasyonla kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bacak Selülitleri

Selülit için, içerisinde kafein yer alan ürünlerden yardım alınabilir. Bu tür ürünler, yağ hücresini kurutup cildin sıkılaşmasını sağlar. Net sonuç elde etmek için ürünleri her gün kullanmak gerekmektedir.

Ödem İle Savaş

Özel gecelerin öncesinde şeker, tuz ve yapay tatlandırıcılar tüketmemek gerekir. Bu maddeler, vücutta ödem yapar, bacakların şiş gözükmesine yol açar. Söz konusu durumdan kurtulabilmek için kereviz ve salatalık tüketilebilir.

Squat ile Tanışın

Güzel bacakları elde etmek için 8 yavaş squat hareletinin sonrasında 8 hızlı squat hareketi yapabilirsiniz. Bu harkeeti 21 gün süresince haftada 3 defa, 3 set halinde uygulayabilirsiniz.

Etek Boyu

Dizler, bacağın en fazla dikkat çeken yeridir. Kısa bir etek ile rahat edemiyorsanız, dizin dört santım üzerinde bitmekte olan etek boyunu tercih edebilirsiniz.

Dikkat Edin!

Güzel ve sağlıklı bacağın en büyük sırlarından birisi de yanlış ayakkabı giymemekten geçer. Kuru bacakları haftada en az 2 defa nemlendirmek büyük önem taşır. Bacakta yer alan ödemi atabilmek için bol oranda yeşil çay içilebilir.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes