Candy Crush
Teknoloji 1.108 views 0

Candy Crush Oyunu nasıl oynanır ?

Candy Crush, büyük bir kesim tarafından facebook ve mobil ortamda oynanabilen bir oyundur. Facebook ortamında sahip olduğu oyuncu sayısı bir zamanlar facebook’un en popüler oyunlarından biri olan Farmville’i bile solda sıfır bırakmıştır.

Candy Rush oyunu King.Com tarafından geliştirilen puzzle türünden bir beceri oyunudur. Bu oyun web ortamında olduğu gibi mobil ortamda da rahatlıkla oynanabilmektedir.

Bu oyunda ki amaç, oyun penceresi içerisinde farklı renkler ve farklı gruplar şeklinde bulunan nesneleri en az üçerli grup şeklinde yan yana getirerek patlatmaktır. Oluşturacağınız bu gruplar ne kadar çok benzer öğeler içerir ise kazanacağınız puan o kadar yüksek olacaktır.

Oyunda ki mevcut öğeleri yan yana getirebilmeniz için her defasında sağa sola ve yukarı aşağı bir defa hareket ettirebilirsiniz. Belli zamanlar içerisinde oyunda belli skorlara ulaşmalısınız. Oyunda level atlamak için belirtilen sürelerde belirtilen puanlara ulaşmalısınız.

Candy Crush oyunu ilk çıktığı zamanlarda 15 levelden oluşmaktaydı. Oyun kullanıcılar tarafından aşırı bir ilgi gördüğü için yeni yeni bölümler eklendi. Candy Crusk oyunu şu an itibariyle facebook ortamında 380 ve mobil ortamda ise 335 bölümden oluşmaktadır.

Candy Crush Oyunu Oyanayanlar için Tavsiyeler

Candy Crush oyununda wrapper şeker, çizgili şeker, jelly fish ve renk bombası gibi farklı şekillerde şekerler mevcuttur. Bu şekerleri çeşitli şekillerde kullanarak oyunda daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir