meme büyütme
Sağlık 2.713 views 0

Göğüs Estetiği Nedir ?

Bayanların bir kısmı göğüslerinin küçük olduğundan diğer bir kısmı ise büyük olduğundan şikâyet etmektedirler. Bazı bayanlar ise sarkık göğüsleri olduğu için plastik cerrahlara başvurmaktadırlar. Bedensel kusurların aynı zamanda psikolojik problemlere de dönüşebildiğini düşünürsek bu konunun ne derece hassas olabileceğini kavrayabiliriz.

İnsanların var oluşundan bugüne sosyal yaşamda oldukça fazla anlam taşıyan göğüsler, yunan mitolojisinde bolluk ve bereket gibi olguları çağrıştırmaktadır. Bunun yanı sıra annelik içgüdüsünü de önemli bir şekilde yansıttığı savunulmaktadır. Meme uçlarının erojen bir bölge olması nedeniyle cinselliği de çağrıştıran bir durumda olan göğüsler, kadınların ruhsal ve zihinsel yapısını oldukça etkileyen bir organ olma işlevine sahip.

meme büyütmeVücut ölçülerine bağlı olmaksızın tek başına büyük ya da küçük denemeyecek olan göğüsler,  kalça, bel ve karın bölgesi ölçüleriyle birlikte karşılaştırılarak değerlendirilir. Standart boyutlarda olan bir göğüs, diğer ölçülerin standardın altında olması ile birlikte daha negatif değerlendirilecektir. Göğüs ameliyatlarında karar verilecek ölçü, aynı zamanda plastik cerrahın görüşlerine de bağlıdır. Plastik cerrah adeta bir heykeltıraş gibi davranarak hayal gücünü kullanmalı, şekil vereceği göğüsler için yeni bir tasarımda bulunmalıdır.

Son yıllarda ülkemizde de sıklıkla göğüs estetiği yapılmaktadır. Bayanlarımızın oldukça şikâyetçi olduğu bu konu estetik cerrahi sektörü için oldukça önem taşımaktadır. Geçmişte bu tip ameliyatlar için genellikle yurt dışını tercih eden bayanlarımız, bu ameliyatların sağlıklı bir şekilde ülkemizde de yapılması ile birlikte yurt dışına çıkmak gibi bir gereklilik duymamışlardır. Genel olarak göğüs dolgunluğunu arttırmaya yönelik olan bu ameliyatlar aynı zamanda vücudunuzun daha ölçülü bir hale gelmesine olanak sağlar.

Göğüslerinizin ameliyatlar sayesinde şekil kazanmasını sağlamak aynı zamanda sizlere büyük bir özgüven verir. Genel olarak beklentilerinizi karşılayabilecek olan bu ameliyatlar, öncelikle gerçekçi beklentilere sahip olmanızla daha olumlu sonuçlar sağlar. Sarkık göğüsler için olumlu sonuçlar verme ihtimali düşük olan bu operasyonlar aynı zamanda göğüs dikleştirme operasyonu ile birlikte yapıldığı takdirde başarıya ulaşma ihtimali yüksektir. Bu sayede sarkık göğüsler için de çözüm bulunmaktadır. Bu konuda profesyonel yardım almanız sizler açısından daha uygun olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir