Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2017

Hint Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Hint Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Hint yağıyla saç bakımında şüphesiz çok yaygındır ve neredeyse duymayan kalmamıştır. Saçların dökülmesine çözüm bulmakta, saç uzamasını hızlandırmakta, nemlilik sağlamak için, parlaklık gibi konularda sıkça hanımların başvurduğu bir yöntemdir hint yağı kullanımı.
Hint yağı gerek saç derisine gerek saç köklerine rahatlıkla kullanılır. Tabi bu rahatlık tam sıvı değil biraz doğun kıvamda olmasından kaynaklı yıkama anında biraz düşündürebilir insanı çünkü saçları yıkarken gerçek anlamda özen gerekir çıkarabilmek için yağı saçlarınızdan.Hint yağı sade şekilde kullanılabileceği ama ayrıca başka bitkisel yağların karışımı ile yapılacak bir maske ile de kullanıma hazır hale gelir.

Hint Yağı Karışım Haline Getirirsek;

  • Hint yağı 30 ml,
  • Kara üzüm çekirdeği yağı 30 ml,
  • Biberiye yağı 10 ml,
  • Lavanta yağı 10 ml,
  • E vitamini 10 ml,
  • Yarım çay kaşığı kükürt

Bu sıralanmış malzemeler bir kap ya da şişeye koyularak karıştırılır. Saça uygulanmasından otuz dakika sonra da yıkanır. Saçlarınıza bakım için sülüne yağları kafa derinizde isterseniz öylece isterseniz de bir havlu ile sararak tutabilirsiniz. Bu sizin arzunuza kalmış bir ayrıntıdır. Ama çoğunlukla bakım sırasında saça havlu konulup ılık bir ortam sağlamanın daha güzel sonuçlar verdiği öne sürülmektedir.

Hint yağı ister tek başına ister karışım halinde uygulansın düzenli kullanım ister hanımlar. Tek kullanım ile saçlarınızda gözle görülebilecek bir etki beklemek hayal kırıklı ile sonuçlanır. Saçlarınızın güzelliği için bir zaman dilimi kendinize hazırlamalı ondan sonra emeğinizin karşılığını beklemeye başlamalısınız.

Karışımı sürmenin pratik yolu olarak spreyli bir şişe kullanılabilir ayrıca yıkamada da biraz zaman kazanmak için yağlanmış olan saçınıza suyu kullanmadan hemen önce saç tipinize uygun şampuanınızı kullanıp ondan sonra suyu kullanırsanız ilk anda yağın daha çabuk saçtan sökülmesine yardım etmiş olursunuz.

 

Bir önce ki yazımız olan ten rengine göre elbise seçimi adlı makalemizi okuyarak, ten renginize uygun renkte ki elbise seçimi hakkında bilgi alabilir ve buna göre giyinebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz