İş Görüşmesinde Sorulan Örnek Sorular ve Cevapları

İş görüşmelerinde sorulan sorular karşısında soğuk terler dökmeyen yoktur. Bu yazımızda iş sorulan bazı sorular ve örnek cevapları paylaşacağız.

Uzun zamandır cevap beklediğiniz başvurunuz için arandınız ve iş görüşmesine çağrıldınız. Ve çalışma hayali kurduğunuz şirket sizinle görüşmek istiyor. Yapacağınız bu iş görüşmesi çalışmak istediğiniz firma yetkililerine kendinizi ifade edebileceğiniz ilk safhadır. Bu sebepten dolayı iş görüşmesine hazırlık yaparak gitmek, sorulan sorulara en mükemmel cevapları vermek, istemiş olduğunuz iş için şarttır. İşte iş görüşmelerinde sorulan bazı örnek sorular ve cevapları;

Ne Kadar Maaş Hak Ediyorsunuz ?

Net bir rakam söylemek sizin için hem avantajlı hemde dezavantajlı olabilir. Söyleceğiniz rakam şirketin belirldiğin fiyatın çok altında da kalabilir veya şirketin belirlediği fiyatında çok altında da kalabilir. Bu sebepten işveren şirketin rakamı söylemesini beklemeniz sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.

En Son Çalıştığınız işte Hoşunuza Gitmeyen Şeyler Nelerdir ?

Bu soru ile karşınızda ki kişi sizin zayıf yönlerinizden birini tespit etmeye çalışıyordur. Net olarak bu soru sizi elemek amaclı sorulan bir sorudur. Dikkatli olun !

Bu işe sizi neden almalıyım ?

Bu sorunun cevabını daha önceden kesinlikle hazırlamış olmalısınız. Örneğin, oluşan sorunları mutlaka çözüme ulaştırırım, grup çalışmalarına yatkınım v.b. Geçmiş iş yaşantınızdan olaylar anlatarak bu soruya cevaplarda verebilirsiniz.

Herhangi bir iş görüşmesine gittiğinizde kendinizi en iyi şekilde ifade etmenin yolu kendinize güvenmekten geçiyor. Eğer kendinize güveniniz tam ise hiçbir şeyi dert etmenize gerek yok. Kısaca kendinize güvenin gerisini akışına bırakın. Hak ettiğiniz işi mutlaka bulacaksınız.

En Çok Arananlar:

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes