Kredi notu nedir nasıl yükseltilir?

Kredi notu nedir öncelikle buna cevap vermek istiyorum. Bazı bankalar sms ile kredi başvurularını biliyorsunuzdur. Sms ile kredi başvurusu yaptığınız zaman bankalar size anında onay veya red veriyor. Peki nasıl birkaç saniye içerisinde onay veriyorlar. Bankalar T.c ile sizin finansal hareketlere bakıyorlar.

Finansal karnenizin notuna göre size onay veya ret veriyorlar. Eğer finansal karneniz, yani ödemlerinizi geciktirmeden yapıyor, herhangi bir kredi taksitini atlamamışsanız vs vs. gibi finansal ödemlerinize göre size bir not veriliyor. Bu not 1-1999 arasında bir rakam şeklinde veriliyor. İşre bu nota kredi notu denir.

Kredi notunuz düşükse banka size ret mesajını gönderiyor, yüksekse kredi notunuz onay veriyor ve gelir belgenizle bankaya gelmenizi rica ediyorlar. Buraya kadar her şey anlaşılmıştır sanırım.

Kredi notu nasıl yükseltilir diye soruyorsanız da bunun cevabı biraz detaylı araştırmak gerekiyor. Öncelikle kredi ödemelerinizi, kredi kartı ödemlerinizi geciktirmemeniz lazım, su faturası, telefon faturası elektrik faturalarını otomatik ödeme talimatı vererek düzenli şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz. Kefil olduğunuz kişi ödemlerini geciktirirse kredi notunuz düşer, faturanızı ödemeyi unutursanız kredi notunuz düşer, çok fazla kredi alırsanız kredi notunuz yine düşer.

Kredi notunuzu yükseltmek için aylık olarak kredi notunu öğrenme ile kredi notunuzu öğrenin, kredi notunuza göre neyi eksik yaptığınızı kredi notunuzun neden eksik olduğunu görebilirsiniz. Kredi notu yükseltilmesi için ücretli danışmanlık veren firmalar da var, ancak biraz araştırma ile buna pek gerek kalmayabilir, bankakredinotu.net sitesi var mesala, kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notunuzn düşük olma nedeni ve bir çok konuda aydınlatıcı bilgiler vermişler. Mutlaka siteyi takip etmenizi tavsiye ederim.

Kredi notu sizin kredi başvurularınıza olduğu kadar kredi kartı başvurularında etkili bir yöntemdir. Kredi kartı başvurusu red nedenleri arasında en büyük faktör kredi notunuzun düşük olduğundan dolayıdır.

Bir sonraki yazımız  olanhesap işletim ücreti almayan bankalar 2016 okuyabilirsiniz.

, , ,

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın