mertgunok
Biyografi 974 views 0

Mert Günok Kimdir ?

1 Mart 1989 Karabük şehrinde doğan milli kalecinin asıl adı ise Fehmi Mert Günok’tur.

Hayatı

Futbol kariyerine  Fenerbahçe PAF takımında başlamıştır. Babası antrenör Mahir Günok’tur. Annesi ise Necmiye Günok’tur. Bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi voleybolcu dur. 1,96 cm boyuna sahip bir futbolcudur. 2015 yılının Nisan ayında Aslı Dalgalıdere ile nişanlanmıştır. Düzenli bir yaşamı olan Mert Günok, halen profesyonel olarak kalecilik yapmaktadır.

Futbol Kariyeri

Fenerbahçe

2007-2008 yılına ait sezonda Fenerbahçe de A takıma yükselmiştir. 35 kez U19, U18, U17 ve U16 ulusal takım seviyelerinde oynamıştır. Volkan Babacan’nin takımdan ayrılmasıyla Volkan Demirel den sonra takımın ikinci kaleciliğine yükselmiştir.

2010-11 sezonunda ki Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Colman’ın penaltısını kurtararak Fenerbahçe’nin ikili averaj kuralı ile şampiyon olmasında büyük rol oynayarak, Volkan Demirel’in sakatlığı ile uzun süre birinci kaleci olarak görev yapmıştır.

2015 yaz transfer döneminde Fenerbahçe kulübüyle sözleşmesi yenilenmeyerek serbest kalmıştır.

Bursaspor

Fenerbahçe tarafından serbest bırakılan milli kaleci, 22 Haziran 2015 tarihinde Bursa Özlüce tesislerinde yapılan anlaşma ile 3 yıllığına yeşil beyazlı takım ile anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma ile Bursaspor takımında kaleci olarak futbol kariyerine devam etmiştir.

Kaynakça
1-https://tr.wikipedia.org/wiki/Mert_G%C3%BCnok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir