Nasırları Yok Etmek İçin Neler Yapılabilir

Nasırla siğilin görünümü birbirlerine son derece benzer, bu yüzden önce ayaktaki problemin nasır olduğuna emin olmak gerekir.

Nasırdan kurtulabilmek için öncelikle nasırı meydana getiren sebepleri yok etmek gerekir.
Neden eğer ayağı vurmakta olan ayakkabı ise ayakkabıyı bir kere daha giymeyin, ortopedik ayakkabı ve terlikleri tercih edin.

Banyonun öncesinde sertleşen yeri dairesel hareketler ile törpüleyin. Banyonun ardından yağ miktarı en az yüzde 20 olan özel kremler ile bölgeyi nemlendirmeyi sürdürün.

Nasırı iyi yapmak için evlerde yapılacak yöntemler bazen yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda tabanda basma bozukluğu meydana gelip gelmediğini anlamak için uzmana başvurmak gerekir.

Nasırı jilet ya da bu tür kesici aletler kullanıp oynamak yanlış bir davranıştır. Nasırı iyi yapmak için ilaçlı nasır pedleri tercih edilebilir fakat bu tür pedler siğilleri çoğalttığı için yapılan yerde siğil var ise temas ettirmemek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>