Saç Modelleri

2018 Erkek Saç Modelleri Uzun

Erkeklerde en az kadınlar kadar saç bakımlarına önem verirler. Saç modeli seçerken yüz şekillerine uyup uymamasından tutun diğer en küçük ayrıntıya kadar dikkat ederler. Saçları için değişik kremler ve şampuanlar kullanan erkekler uzun saç modellerini de sıklıkla tercik ediyor. Kadınlar gibi aşırı uzun saçları olmayan erkeklerin en çok önem vermeleri gereken nokta ise saç kesimleridir.

Erkekler kendi yüz şekillerine göre saç modellerini tercih ederek en iyi saç modelini de yakalama imkanı bulurlar. Bu sayede saçları harika bir görünüm elde eder. Bu yıl erkeklere uzun saçları öneriyoruz. Hem daha farklı şekiller verme imkanı elde edecekler hem de istedikleri zaman kısa saçlar için kesim yaptırabilecekler. Erkeklere yıllarca aynı saçı kullanmamalarını öneriyoruz. Çünkü saçlar kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de bir psikolojik terapidir.

Kendinizi iyi hissetmeniz ve yakışıklı görmeniz açısından saç modellerinizi sürekli değiştirin. Öncelikle kıvırcık saç yada düz saçları olan erkekler iyi bir berber bulmalılar. Çünkü bu tarz bir saça sahip olan erkeklerin saç kesimleri zordur. Ancak profesyonel bir berber bu saç türlerine model verebilir. Berbere gitmeden önce sizin saç yapınıza ve yüzünüze en uygun saç modellerini de bulmalısınız. Saç kesiminde boynunuzun uzun yada kısa olması da dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır.

Oval Yüze Sahip Olan Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkeklerin saç modeli konusunda fazla bir alternatifi yok. Fakat yüzüne en iyi yakışan modeli bulan erkekler için saç kesimi daha kolay bir hal alır. Kafa tasınıza en uygun modeli bulmalısınız. Alın genişliğinizi de düşünerek saçlarınızı kestirmelisiniz. Eğer alnınız açık ve kafa tasınız güzel değilse daha çok uzun saç modellerini tercih ediniz. Mutlaka saçlarınızı alnınızın üzerine getiriniz.

Kare Yüz Şekline Sahip Olan Erkekler İçin Saç Modelleri 

Eğer kare bir yüzünüz varsa saçlarınızın yan kısımları daha kısa olmalıdır. Fakat kafa tasınızdan memnun iseniz saçlarınızın her yeri aynı uzunlukta olabilir. Sizlere en çok yüzünüzün şekline göre saç kestirmeyi öneriyoruz. Bu şekilde genel duruşunuzda farklılaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı