Kaç Gün

2018 KPSS Lisans Kaç Gün Kaldı?

2018 Lisans kpss sınavı başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre kpss kaç gün kaldı sorunusun cevabını sizler için hazırladık. Kpss sınavı doğrultusunda kpss kaç gün var veya kpss ne zaman gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Kamu Personeli Seçme Sınavı için ise başvurular Mart 2018 tarihinde yapılacak. Sınavlar ise 2018 yılının Mayıs ayında yapılması planlanmakta. 2018 lisans kpss başvuru tarihleri halen açıklanmadı, ilerleyen zamanlarda açıklanması beklenen başvuru tarihleri, açıklandığı zaman sitemizden duyuruyor olacağız. Mart 2018 tarihi tahmini bir tarihtir.

Ösym sitesinde yapılan açıklamalara göre bu sınavların her ikisi de 2018 Mart ayında yapılacak. Bu yapılacak başvurulardan sonra ise 20 Mayıs 2018 tarihinde lisans kpss sınavı başvuruları yapılacak. Bu sınava lisans düzeyi tüm öğrenciler girecekler. Bu sınav ise 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”22-07-2018 08:59″ start_time=”1510652350″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

“Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.”

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı