Maaşlar

2018 Öğretim Görevlisi Maaşları

Akademik personelin maaşları her yıl düzenli olarak değişmekte ve zam elde etmektedir. Buna göre Üniversitelerin fakülte ve yüksek okullarında çalışan öğretim görevlisi sıfatı ile çalışan öğretmenlerin maaşları belli oldu. 2018 yılında alacakları maaşları geçen yıla oranla iyi bir artış gösterdi.

Öğretim görevlisi bir üniversite de öğrencilere bilgi vermek için görevlendirilmiş kişilere verilen addır. Buna göre öğretim görevlileri yetkili oldukları bölüme göre maaş almakta ve bu aldıkları maaşa göre de ders vermektedirler. Ders sayıları değiştiği taktirde aldıkları maaş ve miktarı da değişmektedir. Hali ile de görevlendirildikleri ders saatleri de artmakta ve azalmaktadır. Ama buna göre 2018 yılında belirlenen öğretim görevlisi maaşı 4974 TL olarak hesaplanmıştır. Bu yıl yani 2018 yılında da öğretim üyesi olan üniversite personelinin maaşı %5,69’luk bir artış göstermiş ve maaşlarına artış gösterdiği tarihten itibaren yansımıştır. Bu yansıyan tutar aldıkları maaşa dahil olarak hesaplanabilir. Üniversiteler de aldıkları ek ders ve sınav ücretleri de harici olarak hesaplanmaktadır.

Reklam Alanı

Bu maaşlar her yıl düzenli bir şekilde değişmektedir. Ama artış miktarı kesinlik sağlamamaktadır. Bu nedenle bu yıl artış miktarı %5,69 iken 2019 öğretim görevlisi maaşı aynı oranda artmayacaktır. Bu oran değişiklik gösterecek daha yüksek veya daha da düşük olma ihtimali olabilecektir. Bu nedenle yıllara göre zamları belirlemek bir imkan dahilinde değildir. Alınacak olan yüzde miktarı büyük oranda değişikliğe sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı