2018 Senesinde Satın Alabileceğiniz Karlı Teknoloji Hisseleri

  • Mesut YEŞİLYURT

2018 senesinde satın alabileceğiniz karlı teknoloji hisseleri piyasada en çok kazanım sahibi olabileceğiniz alanların belirlenmesinde de size yardımcı olmaktadır. Özellikle son 50 senedir teknoloji konusunda meydana gelen ilerlemeler ve değişimler borsanın da daha çok bu yönde kendini geliştirmesine ve talepleri bu yönde karşılamasına sebep olmuştur.

Borsada işlem gerçekleştirirken ülkenin siyasi ve diplomatik duruşunun da kesinlikle ekonomik gidişatı etkilediğinin farkında olarak seçimlerinizi yapmalısınız. Riskli dönemlerde borsada işlem gerçekleştirmekten kaçınmak sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ortaya koyulacak olan kazanımın derecesini belirleyen politik durumun stabilliğidir.

Intel Yatırım için Doğru Adres Midir?

2018 senesinde satın alabileceğiniz karlı teknoloji hisseleri arasından seçim yaparken özellikle Intel ayrı bir öneme sahiptir. Hem ülkemizde hem de dünya çapında yatırımları ile adından söz ettiren bu firmaya yatırım gerçekleştirmek sizi borsada yarı yolda bırakmayacaktır. Intel firması hakkında ve hisseleri ile alakalı daha fazla bilgi vermek gerekirse;

  • Dow şirketler grubunun üyesi olması sebebi ile güven toplamaktadır. Ülkemizde yatırım gerçekleştirilmesi ve ürünlerin de oldukça beğeni ile karşılanması karlı bir yatırım yapabileceğiz konusunda size ipuçları verebilir.
  • Büyüme adımları konusunda diğer teknoloji şirketlerini geride bırakmaktadır.
  • Sürücüsüz araç teknolojisinde gelişim ortaya koymak amacı ile adımlar atan Intel son olarak da Mobileye şirketini satın almış ve bünyesine katmıştır.

Vishay Intertechnology ve Entegris’e Şans Verin

2018 senesinde satın alabileceğiniz karlı teknoloji hisseleri arasında diğer iki güçlü firma da Vishay ve Entegris olarak karşımıza çıkmaktadır. Vishay geçtiğimiz sene %40 oranında bir büyüme gerçekleştirmiştir. Yarı iletken ve pasif teknolojik ürünler üzerine odaklanmış olan bu markanın 2018 senesinde de kendini oldukça hızlı bir şekilde geliştireceği tahmin ediliyor.

Entegris ise disk imalatı konusunda adından sıkça söz ettiren firmaların başında gelmektedir. Entegri de farklı firmalar ile iş birliği yaparak pazarında elinde bulundurduğu hacmi daha da büyütme yoluna gitmektedir. Entegris firması hakkında yapılan tahminlere bakıldığı zaman firmanın 2018 senesinde neredeyse 10 kat daha büyümesi öngörülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konuta Yatırım Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI