Yaşam

2020 Kravat Modelleri

Kravat trendleri, bilindiği üzere sezondan sezona ve yıldan yıla değişiklik gösterir. Bu değişiklik oldukça kapsamlıdır ve kravat modellerinin hemen her unsurunu etkiler. Yani kravatların tarzı kadar, renkleri, desenleri ve hatta kumaşları dahi değişir. Basit bir örnek vermek gerekirse, kış sezonu için yün kravat modelleri tercih edilmekte ve mat renkler kullanılmaktadır. Desen ve motif kullanımı kışlık kravat modelleri için çok tercih edilmez. Yazlık kravat modelleri ise genellikle keten kumaşından imal edilir ve parlak, canlı renklere sahip olur. Bu basit örnek, mevsimlerin dahi erkek kravat modelleri üzerinde bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Ancak sadece mevsimler değil, erkek modasına hâkim olan akımlar da kravatlar açısından belirleyici olur.

 

Tarz kravat modelleri

Erkek modası, düzenli olarak değişir ve erkek giyiminin tüm unsurlarını etkiler. Örneğin 2000’li yılların başındaki erkek modası ile günümüzdeki moda aynı değildir. Nitekim son 5 yıldan bu yana, erkek modasına slim fit denen ve sıfır beden olarak da bilinen bir akımın hâkim olduğunu söylemek mümkündür. Bu moda tarzı, dar ve vücuda tam olarak oturan kıyafetlerden oluşur. Bu tarz, doğal olarak kravat modelleri bakımından da belirleyici olmaktadır. Nitekim slim fit tarz ile en uyumlu kravatlar ince kravat modelleri olduğu için, uzun bir zamandan bu yana tarz kravatlar denildiğinde akla ilk gelen ince kravatlardır.

2020 yeni sezon kravat modelleri

2018 kravat trendleri bakımından da bir değişiklik olmadığını söylemek mümkündür. Nitekim ince kravat modelleri, halen ve 2020 yılında da tarz kravatlar arasında sayılmaktadır. Bu kravat modelleri, sportif ve dinamik görünümleri ile dikkat çeker. Hem çalışma hayatında ve hem de günlük hayatta kullanılmaları mümkündür. 2020 yeni sezon kravat modelleri üzerinde, bordo, lacivert ve turkuaz gibi parlak ve canlı renkler kullanılmaya devam edilecektir. Bunlara ekose, puantiye ve çizgi gibi klasik desenler eşlik edecektir. Neticede hem sportif, hem de güvenilir bir imaj ortaya çıkacaktır. Sade Kravat, sınırlı sayıda satışa sunulan kravat koleksiyonu ile 2020 yılında da görünümünüzde fark yaratmaya devam edecektir.

Detaylar İçin; https://www.sadekravat.com/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı