Genel Kültür

Ölüm Anında Yaşananlar

Ölüm anında yaşananlar oldukça farklıdır. Eminim bu yaşanan anları hepimiz bilmiyoruz. Aşağıda ki yaşanan ölüm anları ile ilgili bilgiler detaylı bir şekilde belirtilmiştir. İnsanlar ölme anında neler hisseder hiç merak ettiniz mi ? Boğularak ölme, kalp krizinden ölme vs. İşte ölüm anında hissedilenler;

Boğularak ölme ;
Boğularak ölmenin esas sebebi suda panik yaşamak ve suyun soğukluğudur. Suya batarken insanlar nefeslerini tutuyorlar buda en fazla 90 saniye civarında oluyor. Daha sonra dayanamıyorlar ve su yutmaya, bununla beraber öksürmeye başlıyorlar. Ardından çok su yutma geliyor. Solunum yolundan içeri giren su nefes almayı engelliyor. Bu esnada göğüste yanma ve acıma oluyor. Rahatlama ve huzur olduğunda beyne oksijen gitmiyor demektir. Oksijenden yoksun kalan kalp ve beyin bir süre sonra duruyor.

Kan Kaybederek Ölme ;
Vücutta ortalama kan miktarı 5 litredir. Bu kanın 750 mililitresi gittiğinde tedavi edilme olanağı var. 1,5 litre kanı  kaybeden bir insan öncelikle üşüyor. Daha sonra susuzluk hisse geliyor, ardından bunu yorgunluk, baş dönmesi gibi unsurlar takip ediyor. Daha sonra kan kaybından bilinç kapanıyor.

Kafanın Kesilmesi ;
Kafa kesilmesi çok vahşetsi bir olaydır. Kafa kesildikten sonra ortalama 30 saniye beyin ölmüyor ve bilim adamlarının söylediğine göre kafa kesilmesinden sonra insanlar kesilen kafayı görüyor.

Düşerek ölme;
Düşerek ölme bilindiği kadar acı vermiyor. Mesela 150 metrelik bir yerden atlayan bir insan yere saatte 200 kilometre hızla düşüyor. Bu hızla düşen insanların % 75 lik bir kısmı yere düşer düşmez ölüyorlar. Bunun nedeni ise düştükten sonra kalbin ve ciğerin parçalanması ve kaburgaların kırılarak vücuttaki organları kesmesidir.

Asılarak Ölme ;
Asılarak ölmeler intiharlarda ve eski cezalarda görülüyor. Boyuna asılan ip beyine giden arterleri tıkıyor ve 10 saniye içerisinde insan kendinden geçiyor. İpin yanlış takılması bu zamanı çoğaltabiliyor. Herkes bilir asılan kişi acıyla kıvranır. Bunun nedeni yanlış ip takılmasıdır. Bu durumda insan nefessiz kalır. Takılan yanlış ip beyne giden arterleri tıkamadığı için kişi acı çekerek ölür.

Elektrik Çarpması ;
Elektrik çarpmasından ölmenin nedeni kalbin bir anda işlevini kaybetmesidir. Elektrikli sandalyelerde bu daha farklıdır. Verilen elektrik sonucunda kişi kendinden geçer ve acısız bir şekilde ölür.

Yanarak Ölme ;
Yanarken öncelikle saçlar, kaşlar yani deri üzerindeki kıllar yanıyor sonra deri üstündeki sinir hücreleri yanıyor. Bu insana çok acı veriyor. Daha sonra sinirler yandığı için acı hissi gidiyor. Fakat yanarak ölümlerde genellikle yanmalardan değil zehirli duman ve gazlardan ölüm oluyor.

Kalp Krizi Geçirerek Ölme ;
Kalp krizi aslında bilindiği gibi hızlı ve dramatik bir şekilde olmaz. En çok öncelikle göğüste başlayan acı, vücutta sıkışma ve baskılardır. Bu sebepler kalp kasının oksijensiz kalmasından olur.Bazı kalp krizler hemen geçebilir fakat genellikle öldürücü olabiliyor. İnsanlar çoğunlukla kriz geçirdiklerinin farkına varmazlar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ölüm anında yaşananlar oldukça çarpıcı ve ilgi çekici bir şekilde anlatılmış. Gerçekten çok garip bilgiler içeriyor. Allah herkese iyi ölüm nasip etsin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı