BüyüteçNet

Alanya Tatil Keyfinizi Daha Da Artırın

Alanya Tatil Keyfinizi Daha Da Artırın

Milyonlarca yerli ve yabancı turistin her yıl tatil için Alanya’yı tercih etmesi tesadüf olamaz. Çam ağaçlı ormanları, geniş kumsalları ve masmavi denizi ile adeta cennetten bir tatil merkezi olan Alanya sizleri bekliyor. Her bütçeye göre olan otelleri ile konforlu bir şekilde tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Alanya konum itibariyle bir çok tarihi yapı ve doğal güzelliklere yakındır. Sizin için derlediğimiz aşa-ğıdaki turlara katılarak bunları keşfedebilirsiniz.

Alanya M.A.S Kültür Turu

M.A.S’ın açılımı Manavgat Şelalesi, Aspendos ve Side’dir. Özellikle tarih meraklıların ilgisini çekecek Alanya M.A.S. Kültür Turu ile Alanya’nın yakınındaki tarihi yapıları ziyaret edebilir, muhteşem Ma-navgat şelalesini yakından görebilirsiniz. Günübirlik turların en popüleri olan bu geziye mutlaka katı-lın. Deneyimli rehberler eşliğinde başlayan turun ilk ziyaret noktası Manavgat şelalesidir. Burada yak-laşık yarım saatlik bir fotoğraf molası verilir. Ardından binlerce yıllık geçmişe sahip Side Antik Ken-ti’ne ulaşılır. Amfi Tiyatro, Apollo tapınağı gibi büyüleyici ve önemli yapılar burada bulunmaktadır. Son durak ise yaklaşık 15.000 kişilik kapasiteye sahip ve günümüzde hala bir çok konsere ve operaya ev sahipliği yapmakta olan tarihi Aspendos Amfi Tiyatrosu’dur.

Alanya Pamukkale Turu 1 Gün

Alanya’dan karayolu ile yaklaşık 4 saat uzaklıkta olan ve UNESCO Dünya kültür mirasları arasında yer alan Pamukkale, mutlaka görmeniz gereken önemli noktalardan biridir. Alanya Pamukkale Turu 1 Gün ile uzman rehberler eşliğinde bu kültür mirasını ziyaret edebilirsiniz. Tur yaklaşık 3 saat sür-mektedir. Gelirken yanınızda mayo getirin çünkü travertenlerinde yüzülebilmektedir. Tur sonunda kaliteli bir restaurantta akşam yemeği verilmektedir.

Alanya Sapadere Kanyon Turu

Alanya merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan kanyona Alanya Sapadere Kanyon Turu ile ulaşabilirsiniz. Toros Dağları ile çevrili kanyonda tahta patika yolları kullanarak keyifli bir trekking yürüyüşü yapma imkanına sahip olursunuz. Yürüyüş boyunca irili ufaklı bir çok şelale ile karşılaşabi-lirsiniz. Şelale diplerindeki küçük havuzlara girip yüzebilirsiniz. Alanya sıcağında buz gibi sulara girip serinlemek size inanılmaz keyifli anlar yaşatacak. Kanyon yürüyüşü tamamlandıktan sonra Cüceler mağarası ziyaret edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ