BüyüteçNet

All in One Seo Pack Eklentisi Kurulumu ve Ayarları (2019)

All in One Seo Pack Eklentisi Kurulumu ve Ayarları (2019)
  • Teknoloji
  • 0 YORUM
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ)
    Loading...

Site içi ve site dışı optimizasyonlar da kullanılan en önemli eklentilerden biri olan All in One Seo Pack‘dur. Bu eklenti sayesinde özellikle google olmak üzere tüm arama motorlarına uygun sitemap göndererek sitenizin seo ayarlarına yardımcı olur ve de google de yazılarınızın sıralama almasını sağlar.

All in Seo Pack Eklentisi Kurulumu

Bu eklentiyi kurmak için admin panelinden Eklentiler bölümünde yeni eklentiler kısmını tıklayarak “all in seo pack” araması yaparak çıkan eklentiyi kurmanız gerekmektedir. Arama motorları üzerinden de indirip kurabilirsiniz fakat en güvenilir ve en sağlıklı olan yöntem bu şekilde indirmektir.

Eklentiyi yükledikten sonra Ekranda gördüğünüz gibi Etkinleştir kutucuğu çıkacaktır. Bu şekilde eklentiyi aktifleştirmelisiniz.

All in One Seo Pack Ayarları

Bu eklentiyi ayarlamak oldukça kolaydır, kişileştirilmiş özel seçenekleri ile kendinize göre kişileştirebilir ve özel bir şekilde kullanabilirsiniz. Buyutec.net olarak bizde bu eklentiyi kullanmaktayız.all+in+seo+pack+ozellik

Yukarı da gördüğünüz gibi özellik paneli bulunmakta. Bu panelde istediğiniz kısmı aktifleştirebilir ve kendinize göre düzenleyebilirsiniz. XML Site Haritası, Sosyal Meta, Robots.txt, Dosya Düzenleyicisi, İçe Aktarma/Dışa Aktarma, Kötü Bot Engelleyici, Performans ve Video Site Haritası şeklinde 8 adet özelliğimiz bulunuyor. Fakat bunlar arasında en kullanışlı olan 6 tanesini sizler için belirledik ve anlatmaya çalışacağız.

XML Site Haritası

Site haritası oluşturma da en etkili kullanım yollarından biri olan eklenti ile site haritası oluşturmak en önemli ve en güzel yollardan biridir. Sistem otomatik olarak site haritasını günceller ve sizin belirttiğiniz aralıklar da site haritası güncellenir.

Bu kısım da yer alan bilgileri sitenizi güncelleme ve içerik yoğunluğuna göre düzenleyebilirsiniz. Maksimum Günlük Site Haritası Gönderileri 50000 olarak belirlemenizi tavsiye ederiz. Ama bu rakam ne kadar daha düşük olursa site haritası ne kadar parçalı olur ise o kadar daha etkili ve arama motoru örümcekleri sitenizi daha iyi inceleyebilmesini sağlar.

Harici Ögeler kısmında ise harici sayfa ve harici kategoriler belirleyebilir, buna göre arama motoru botları geldiği zaman index almamasını sağlanabilir.

Öncelik, bu kısımda arama motoru botlarının ilk önce hangi sayfaları ve hangi yüksek oranda indexlemesi gerektiğini belirtilir. Örneğin, anasayfa öncelik 1.0 ve teknoloji kategorisi öncelik 0.9 olarak belirlenir ise botlar ilk önceliği anasayfaya verir.

Ana Sayfa Ayarları

Ana Sayfa Başlığı, arama motoru sonuçlarında gözükecek ve başlık olarak yer alacak bölümdür. Bu bölümü doldurur iken karakter sayınızın 60 karakteri geçmemesine dikkat edin. En etkili karakter 60 karakter olarak belirlenmiştir.

Ana sayfa açıklaması, sitenizi tanımlayacak maksimum 160 karakter aralığında içerisinde anahtar kelimelerin yer aldığı bir açıklama eklemeniz gerekmektedir. Fakat maksimum karakter sayısından % 10 oranında daha az karakter girmeniz daha yararlı olacaktır.

Anasayfa Anahtar Kelimeleri, sitenizin hangi anahtar kelimeler ile alakalı olduğunu tanımlamanıza yardımcı olur. Google 2015 yılında keywords kullanımına dikkat etmeyeceğini açıklamıştır fakat yine de isterseniz kullanabilirsiniz.

Başlık Ayarları, bu kısımda sitenizde yer alan yazılar, kategoriler, etiket sayfalarının başlıkları hakkında ayarlamalar yapmanızı sağlar. Bu ayarlamalar oldukça önemlidir, sayfaların arama sonuçlarında yer alması için iyi düzenlenmesi gerekir. Ama size tavsiyem bu eklenti hakkında hiç bir bilgi sahibi değil iseniz olduğu gibi bu kısmı bırakmanız, kısımda yer alan otomatik doldurulmuş alanlar sizin için ilk aşamada yeterli olacaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ