Tanıtımlar

Araç Folyo Kaplama İşlemi Nedir?

Seramik kaplama fiyatları araçların büyüklüğüne aynı zamanda yapılacak işlemin detayına bağlı olacak şekilde farklılık gösterebilir.  Bu nedenle araç folyo kaplama fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Firmamız başvurunuzun ardından gerekli değerlendirmeleri gerçekleştirerek aracınızın araç seramik kaplama fiyatı hakkında detaylı olarak bilgi verecektir.

Detaylı iç temizlik ve diğer işlemlerimiz %100 garanti kapsamı altında gerçekleştirildiğinden herhangi bir sorun ile karşılaşmanız mümkün değildir. Belirtilen tüm uyarılara uymanız durumunda araç folyo kaplama minimum 3 sene boyunca bu kaplamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Araç Folyo Kaplama Neden Yapılır?

Seramik kaplamaların genel olarak bakıldığında araca herhangi bir zararı yoktur.  Fakat araç seramik kaplama uygulamaları araca film uygulanacak ise yüzeye tutulmasını zorlaştırır.  Aynı zamanda seramik kaplamalar çizilmez özellikte olmadığından dolayı herhangi bir koruma sağlamaz. Orta ya da ağır darbeli her türlü fiziğe karşı araç dikkatli olarak kullanılmalıdır.

Araç Seramik Kaplama İşlemleri

Araç seramik kaplama araba yüzeyine boyaları koruma amaçlı olarak uygulanan cam ham maddesine bağlı bir uygulamadır. Araç yüzeyine uygulandıktan sonra hızlı olarak sertleşerek 3 sene rahatlıkla kullanım yapılmasını sağlayan bir uygulama haline gelir. Detaylı iç temizlik işlemleri ve bakımları da aksatılmadan yapılırsa aracın kullanım ömrü uzar.

Araç Seramik Kaplama Nedir?

Güneş ışınları nedeni ile solma ve yanma yapan tüm sorunlara karşı bir önemdir. Bu işlemlerden sonra araç cilaya ihtiyaç duymaz.  Araç seramik kaplama işlemleri eskisinden daha iyi bir görünüme kavuşmanız için gerekli bir işlemdir. İsteğe bağlı olarak yapılacak bu işlemler aynı zamanda aracın ömrünü uzatır.

Seramik Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Mevcut kullanmış olduğunuz Aracınıza eskisinden daha iyi bir görünüme kavuşturmak için yapılması gereken işlemlerden biri de araç seramik kaplama işlemleridir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılan Tüm ürünler ve cihazlar 1. sınıf kalitede olmak zorundadır.

Aksi durumda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bu durumların önüne geçebilmek için profesyonel kişilerden destek almak oldukça önemlidir. Fırça ya da araç yıkama makinaları araç folyo kaplama işlemini aşındırır.  Bu daha kötü bir görüntüye neden olabilir. Araç yıkama işlemleri yumuşak süngerler ile ve özel deterjanlarla gerçekleştirilmelidir. Detaylı iç temizlik işlemlerinde aynı şekilde hassas olunmalıdır.

Seramik Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Araç seramik kaplama işlemlerinden önce cila işlemlerini yapılmaması gerekir.  Cila içerisinde yer alan silikon seramik kaplamanın yüzeye yapışmasını önler. Bu nedenle araç folyo kaplama ömürleri oldukça azalır.  Uzun seneler boyunca kullanım yapılmak isteniyor ise herhangi bir cilalama işlemi yapılmadan seramik araç kaplama uygulaması tamamlanmalıdır.

Seramik kaplama işlemine başlamadan önce aracın tamamen temizlenmesi ve üzerindeki tüm kil, çamur ya da pas gibi sorunların çözülmüş olması ile birlikte detaylı iç temizlik gerekir.  Kısa bir pasta cila işlemlerinden sonra kaplama uygulamasına geçilebilir. Aynı zamanda araç üzerindeki pisliklerin temizlenmesi için kil temizliği yapılır.

Bu şekilde güneş ışığının henüz yeni yapılmış bu uygulamaya bire bir etki etmesi önlenmelidir. Aksi durumda kaplama üzerinde lekeler oluşabilir. Yapıştırma yerlerinde kabarma görülebilir. Bunun önüne geçmek için dikkatli olunması gerekir.

Sonax Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon Aracınıza Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Asit lekeleri zamanla boyayı aşındırır ve taş oluşumuna neden olur. Araç seramik kaplama uygulaması tüm bunların önüne geçerek aracın sağlıklı kalmasını sağlar. Doğru bir şekilde yapılan bu uygulama araç yüzeyine hidrofobik bir karaktere büründürerek temiz bir görünüm sağlar.

Bu işlem sonrasında aracın üzerine her türlü madde yapışmadan kolayca çıkartılabilir.  Kil, çamur, kuş pisliği ve benzeri atıkların araç üzerinde barınması engellenir.  Bununla birlikte detaylı iç temizlik yapılarak araç ilk günkü görünümüne kavuşur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı