Atm Para Çekme Limiti

  • Mesut YEŞİLYURT

Bankadan bankaya değişiyor. Limit, çekildikten ertesi günü sıfırlanır ve tekrar üst limite kadar parayı çekebilirsiniz. Limitin üzerinde para çekmek istiyorsanız, bankanın şubesinden hiçbir ödeme yapmadan nakdi dekont alarak istenilen miktarda para çekebilirsiniz.

Akbank Para Çekme Limiti

Akbank ATM’lerinden günlük para çekme limiti kart tipine göre değişiyor. Limit, Neo Ek ve Neoexi36 kartlarında 1000 TL, Neoprivate ve Neo Birebir kartlarında 2000 TL, Neo Business kart kullananlar içinse 4000 TL olarak belirlenmiştir. Akbank güncel bir uygulama ile para çekme limitlerini artırabiliyor. Eğer bu miktarlardan daha çok para çekmek istiyorsanız bankanın son güncel uygulamasını kullanmanız yararlı olacaktır.

Denizbank Para Çekme Limiti

Denizbank ATM’lerinden günlük para çekme limiti 1990 TL sınırındadır ve bir seferde sadece 1000 TL çekmenize imkan sağlanıyor.

Ziraat Bankası Para Çekme Limiti

Eğer bireysel müşteri iseniz günlük limitiniz 1500 TL sınırındadır. Çiftçi ve girişimci hesapların da limit 5000 Türk Lirasına kadar çıkıyor.

Finansbank Para Çekme Limiti

Finansbank’a ait ATM’lerden günlük çekim limiti 1500 TL’dir. Şubeye başvurmanız halinde miktarı artırmanız mümkündür.

Garanti Bankası Para Çekme Limiti

Garanti Bankası atmlerinden günlük para çekme limiti 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitin üstünde para çekmek istiyorsanız şubeleri kullanmanız mümkün.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Atmler üzerinden para çekme limiti 2000 TL ile sınırlıdır. Şubeye başvurarak bu limiti 3500 TL limite ulaştırabilirsiniz. Eğer kurumsal müşteriyseniz limitinizi 5000 olarak kullanabilirsiniz. Yapı kredi kurumsal müşteri olmak istiyorsanız müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti

İş bankası bankamatiklerinden günlük para çekme limitiniz 1500 TL fakat daha çok para çekmek istiyorsanız şubeye başvurmanız halinde limiti en fazla 3000 TL ye kadar çıkartmanız mümkün. Daha fazla nakit çekmek isterseniz şubeyi kullanabilirsiniz. Bankamatikten parayı çekmeye çalıştığınız halinde komisyon ücretiyle karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Devlet Bankası mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI