Genel Kültür

Banyo Asma Tavan Modelleri (2019)

Banyo Asma Tavan Modelleri

Banyolarda artık salonlar gibi şık ve kullanışlı yapılmaya çalışılıyor. Bunun nedeni ise küçülen banyolarda bol alan elde etmek ve görünüm şıklığını elde edebilmek. Modern bir banyoya sahip olmak adına sizlere en önce asma tavanı önermeliyiz. Bunun nedeni ise asma tavan kullanışlılığı ve alçak tavan uygulamasıdır. Eğer alçak asma tavan kullanırsanız sizlerde banyonuzu daha çabuk ısıtabilirsiniz ve üşüme olasılığını ortadan kaldırırsınız. Asma tavan uygulaması moda bir hale geldiği için bu tarz tavan modelleri de sıklık ile karşımıza çıkmakta. Asma tavanlar artık mükemmel bir biçimde süsleniyor.

Asma Tavan Uygulamasının Avantajları

  • Asma tavan sayesinde tavanda küf oluşmaz. Oluşsa dahi kolayca silebilirsiniz. Bunun nedeni ise alçak olmasıdır. Pürüzsüz bir tavan elde etmiş olursunuz.
  • Tavan sayesinde elektrik kablolarımız görünmez. Havalandırma sistemlerini tavana yaptırıp bu asma tavan sayesinde kamufle edebilirsiniz.
  • Kurulumu kolay olması açısından da asma tavan uygulamasını önermekteyiz.
  • Estetik bir görünüm elde edebilmek adına asma tavanlar artık modern evlerde daha çok tercih edilmeye başladı.
  • Asma tavanlar sayesinde ses ve ısı yalıtımı da yaptırabilirsiniz. Bu sayede sizlerde asma tavan kolaylığından yararlanmış olursunuz.
  • Aydınlatmada farklı lamba çeşitlerini de bu tarz tavanlar sayesinde elde edeceksiniz.
  • Tadilat işlemi gerekli görüldüğünde anında tadilat da yapabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz her türlü işlemi kolay bir biçimde gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Asma tavanların hijyen açısından en iyi yönü ise her hangi bir mantar veya bakteri tavanlarda olmaz. Tavan yapımında en çok dikkat etmeniz gereken şey ise dayanıklı kaplamalar tercih etmek olacaktır.

Model bakımından ise tavanda hem banyoyu aydınlık gösterecek hemde değişik şekiller alacak resim uygulamalarını tavana yaptırabilirsiniz. Bu şekiller istediğiniz her renk ve desende yapılabilmekte. İster bir denizi ister gök yüzünü tavanınıza motif olarak yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem görünümde şıklığı yakalar hemde harika bir banyo elde edersiniz. Asma tavan uygulamasında modelden daha önemli olan ise malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesine de aşırı bir biçimde özen göstermenizi tavsiye etmekteyiz. Bu şekilde uzun yıllar asma tavanınızı kullanma imkanı elde edebilirsiniz.

Aşağıda ki resimleri Tıklayarak Asma Tavan Modellerini inceleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı