Bilgi

Bel Ağrısı için Hangi Doktora Gidilir?

Bel ağrısı, farklı sebeplerden doğru ortaya çıkan ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Yanlış yapılan bir hareket, ağır kaldırma nedeniyle bel ağrısı meydana gelebilir.

Bel Ağrısının Nedenleri

Bel ağrısı yaşayan kişilerin en büyük sorunu bu ağrılar için hangi bölüme gidilir sorusuna yanıt aramalarıdır. Bel ağrısı için hangi doktora gidilir? Bel ağrısı, bel kayması, bel fıtığı ve dar kanal hastalığı nedeniyle meydana gelebilir. Bu belirtilen durumlar yaşamı olumsuz etkilediği gibi ciddi sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden hangi bölüme gidilir sorusunun yanıtı ilk olarak aile hekimidir.

Hiç sorun yokken meydana gelen bel ağrıları için ilk önce aile hekimine gidilmelidir. Bel ağrısı sıklaşmışsa ve aile hekiminin tedavisi yeterli gelmediyse ortopedi hekimine gidilir. Bel kayması, fıtığı ve dar kanal rahatsızlığı gibi ciddi durumlarda beyin ve sinir cerrahına da gidilmelidir.

Zamanında doktora gidilip tedavi yapılmazsa yürüyememe, bacaklarda halsizlik, erkeklerde iktidarsızlık görülebilir.

Uzman Doktor Tedavisi

Bel ağrısı için hangi doktora gidilir? Hangi bölüme gidilir? sorusunun yanıtı olarak;

1- Aile hekimi

2- Ortopedi uzmanı

3- Nöroşirurji uzmanı

4- Beyin- Sinir cerrahı gidilmesi gereken doktorlardır.

Uzman doktor, röntgen, bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme ile hastalığı belirler. Bel ağrısı için hangi doktora gidilir? Sorun bel kayması, bel fıtığı ve dar kanal rahatsızlığı için fazla bekletmeden doktora gidilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı