Biricik Babalarımıza hediye ne alınır?

  • Mesut YEŞİLYURT

Babalar gününe az kala babaya hediye konusunda karar veremediniz mi? Babalar günü hediyeleri konusunda buldumbuldum.com sizlere yüzlerce çeşitte hediye imkanı sunmakta.

Babalar günü ilk olarak Amerika’da, 1910’da kutlanan bir gündür. Daha sonralarda tüm dünyaya yayılan bu özel günde babalarımızın kendini özel hissetmelerini sağlamakta görevimiz haline gelmiştir. Zaman zaman atlarız özel günler ve haftaları, fakat özel günlerin, özel insanlar için olduğunu unutmamalıyız. Her baba bekler aslında, gün gelsin de hatırlansın ister bir sabah! Her sabah hatırlamamız gereken ve genellikle gün içinde fazla hatırlamadığımız insanlar için özel bir gün yapmak ne kadar düzenin işi olarak gözükse de, çok önemli bir ayrıntıdır. Biz insanoğlu deyim yerindeyse yumurta kapıya dayanan kadar bir şey yapmak istemeyiz.

Babalar günü için de hediyelerimizi hazırlamadık haliyle… İyi ki buldumbuldum.com var; Aradığınız, aklınızdan geçen ya da karar vermekte zorlandığınız ürünleri ayağınıza kadar getiren! Babalarımızın yılda bir kere kutladığımız babalar günü hediyesi almazsak olmaz herhalde. Burukluk diye bir kavram vardır, insanlar zaman zaman yaşarlar bu durumu. Hediye almayı unutmak bir burukluk yaratabilir bünye üzerinde ya da hediye bekleyip alamamak. Basit olarak gözükse de babalar günü çok önem arz eden bir gündür. Sonuç itibari ile mizacı gereği sert bir duruş sergileyen baba ile evlatları, genel olarak oğulları çok yakın bir ilişki içerisinde olamayabilirler.

Erkek çocuklar babalarına genelde sevgilerini söylemezler mesela. Zaten söyleyemediklerimiz için hediye almaz mıyız? Sevgimizi söyleyerek mutlu etmeyi beceremediğimiz için hediyeler ile sevgimizi göstermeye çalışırız. Sevgi kavramı büyük bir kavram olsa da küçük araçlar ile iletilebilen bir şeydir. Hatırlamak sevdiğini göstermektir mesela ve Babalar da hatırlanmayı bekler! Anneler günü kadar popüler olan bir gün olan babalar gününde, babaya hediye almak gerekir. Tabi hediye denilince de kararsızlıklar çıkıyor piyasaya. Onu mu alsam, bunu mu alsam derken, günler geçip gidiyor ve beklenen gün geliyor. Zamanın nasıl hızlı aktığını fark etmeden hediye almayı unutuyoruz, aslında hep aklımızdayken. Yapmamız gereken şey aslında basit! Bütün gün mağaza gezmek ya da hafta sonumuzu alış veriş merkezlerinde harcamak yerine, çağımızın büyük nimetlerinden olan internet sayesinde hediye sorunumuzu çözmemiz çok kolay. Buldumbuldum.com’a girerek ilgimizi çeken ve babamızın hoşuna gidecek olan bir hediyeyi sipariş edebiliriz.

Her mağazada farklı ürünler aramaktansa bir mağazada tüm ürünleri bulmak size de cazip gelmiyor mu? Baba ve babalar günü ile ilgili aklınıza gelen bütün ürünlerin yer aldığı bu internet mağazasında yok yok! Üstelik kapınıza kadar teslim ediliyor. Tercih konusuna da girmemiz gerekir ise, alacağınız şeyin maddi değerinden çok manevi değeri önemlidir. Babanızın en çok kullandığı ya da en çok ilgi duyduğu ürünleri araştırmak ile başlayabilirsiniz. Elinden bulmaca kağıdını düşüremeyen babalar için elinden düşüremeyeceği bir kalem ideal bir hediye, çaysız yapamayan anlamlı bir kupa veya seyahati seven babaya güzel bir çanta hediye edilebilir. Önemli olan maddi değil, manevi değerdir. Baktıkça sizi ve sevginiz hatırlayacak hediyeler çok uzakta değil.

18 Haziran’a kadar hediyenizi almayı unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Diş Ve Diş Eti Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI