Borsada Gelecek Vaat Eden En İyi Hisseler

 • Mesut YEŞİLYURT

Borsada gelecek vaat eden en iyi hisseler arasından akıllıca bir seçim yapabilmek için özellikle son gelişmeleri ve dalgalanmaları iyi bir biçimde takip etmeniz gerekmektedir. Bu takip işleminin yanı sıra özellikle konunun uzmanlarının hisseler hakkında neler düşündüğünü de dikkate alabilirsiniz.

Klasik yatırımcılar ve risk almak istemeyen kişiler genel olarak inşaat sektörüne yatırım yapmaktan yana seçimlerini kullanmaktadır. Fakat ülkemizde yer alan inşaat sektörünün de belirli bir noktadan sonra tıkanmaya girebileceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Bu nedenle borsaya göz atmak ve gelecek vaat eden firmaların hisselerine göz gezdirmek sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Hangi Alana Yatırım Yapmalıyım?

Borsada gelecek vaat eden en iyi hisseler arasında başı çeken firmalar Ereğli Demir Çelik ve SASA polyester karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Ereğli Demir Çelik senelerdir devam eden önlenemez bir yükseliş ve büyüme hacmi ile ülkemizin ekonomisine katkı yapmaya devam etmektedir. Aynı endüstri içerisinde yer alan İskenderun Demir Çelik Fabrikası da gelişimini devam ettiren ve özelleştikten sonra daha da büyük atılımlarda bulunmaya başlayan firmalardan bir tanesidir.

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Borsada gelecek vaat eden en iyi hisseler kapsamında araştırmanızı yaptıktan sonra sıra yatırım yapmaya gelecektir. Yatırım yaparken takip etmeniz gereken terim kesinlikle anti-fragile olmalıdır. Bu terimi dilimize anti kırılganlık olarak çevirebiliriz. Borsada herhangi bir değişiklik meydana geldiği zaman bu değişiklikten olabildiğince az zarar görecek şekilde yatırım yapmanız anti-fragile tutum benimsemeniz manasına gelmektedir. Yatırım yaparken dikkate almanız gereken diğer noktalar;

 • Yatırım için ayırmış olduğunuz bütün paranızı direkt olarak tek bir hisseye yatırmamalısınız.
 • Riskli olan hisselere daha az yatırım yaparken daha garanti görülen hisselere bir derece daha yüksek yatırım gerçekleştirebilirsiniz.
 • Borsada kazanım sahibi olabilmek için bu tip stratejik hedefler hakkında fikir sahibi olmalı ve siyaset ile ekonomi arasında çok sıkı bir ilişki olduğunun farkına varmalısınız.

Bu adımlara dikkat ederek yatırımınızı çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirme imkanını elde edebilirsiniz. Uzman görüşlerine ve siyasal gelişmelere göz atmayı hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Atm Para Çekme Limiti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI

 • pedro
  2 hafta önce

  Çeviri için teşekkürler. Doğanın Adaleti ni ne güzel gördük. Bu dizi insanın kalbine sıcacık bir elle dokunuyor. Seviyorum. 🙂

  0