Tanıtımlar

Burun Estetiğinde Ameliyat Nedenleri

Birçok kişinim önem verdiği konulardan biri olan burun ameliyatı, fark edilir derecede büyük bir öneme sahiptir. Kadınların da erkekler kadar dikkat ettiği konu, aynı zamanda sağlık açısından da önemlidir.

Burun Ameliyatı olmadan önce dikkat edilmesi gerekenler de mevcuttur. Birçok kişi tarafından tercih edilen burun ameliyatı fiyatları açısından da oldukça uygundur. Farklı ameliyat seçenekleri de bulunan rinoplasti Ameliyatı için iki seçenek mevcuttur.

 • Açık Burun ameliyatı
 • Kapalı Burun Ameliyatı

Yukarıda verilen ameliyat seçenekleri oldukça önemlidir. Bazı ameliyatlar kesi açmadan yapılırken, bazıları ise kesi açılarak daha büyük bir operasyon gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği öncelikle birçok kişi de meydana gelen şekil bozukluğu, büyük bir Burun veya kemerli bir buruna sahip olanlar için ideal bir operasyondur. Birçok kişi tarafından çare olarak görülen bir ameliyat çeşididir.

Burun estetiği fiyatları yapan doktora göre değişebilir. Rinoplasti ameliyatı için öncelikle hastanın operasyon için uygun olması gerekir. Belirtilen durumlar Burunda oluşan şekil bozuklukları, burun kemerleri ve iç kemiğin çocuk gelişimi sırasında meydana gelen şekil bozukluğu nefes almayı engeller hale gelebilmektedir.

Bu sebeple de kişinin estetik ameliyatı en büyük sebeplerden biri de nefes yolunu tamamıyla açık olmaması sayesinde rahat bir nefes alamayışı gösterilebilir. Hiçbir rahatsızlık olmadığı halde sadece görünüm için de değişim sağlanmaktadır.

Bu durum da estetik ameliyat için önemli bir sebep olmasına gerek yoktur. Diğer ameliyatlar arasında en zor olarak görülen ameliyat çeşitlerinden biridir. Bu sebeple de alanında uzman estetik cerrahi ekibinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi beklenen ameliyatın steril bir ortamda yapılması önemlidir. Ayrıca ameliyattan önce burun estetiği fiyatları konuşulmalıdır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği yapılabilmesi için öncelikle hastanın şekil bozukluğu ve rahat nefes alamaması gibi birçok etken gösterilebilir. Fakat sadece bu durumla sınırlı kalmadan kişinin kendini beğenmeme durumu söz konusuysa ameliyat olmasında herhangi bir mâni yoksa yapılır.

Bu sebeple de estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilen operasyondur. Birçok çeşidi olması ile birlikte burun ameliyat fiyatları ve süreleri değişim gösterir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri yapılan operasyonlar için önemli bir konudur. Hem hasta tarafından istenilen yöntem ile hekim arasında karar verilmesi oldukça önemlidir. Hastanın açık veya kapalı rinoplasti ameliyatı olabileceği bilinmelidir. Fakat her operasyon aynı olmayabilir. Bu sebeple de uygulama değişim gösterebilir. Burun estetiği Yöntemleri ise aşağıda yer almaktadır

 • Mikrorinoplasti
 • Tipplasti
 • Açık Rinoplasti
 • Kapalı Rinoplasti
 • Yöntemlerden biri Piezo Ultrasonik Rinoplastidir
 • Dorsum Koruyucu Cerrahi de önemlidir

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun Ameliyatı genel itibariyle 18 yaşını doldurmuş kişilere önerilmektedir. Kemik gelişimi kadınlarda 24’e kadar uzanmaktadır. Bu sebeple de gelişen kemiklerin ameliyat için daha uygun olacağı belirlenmektedir.

Ameliyatın uygulanması için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Estetik ameliyatlarda yaş konusu dışında bir kısıtlama yoktur. Burun ameliyatı fiyatları yapılan müdahaleye göre değişebilir.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyat öncesi hazırlık evresi için yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir

 • Sıcağa maruz kalmamak
 • İlaç kullanımı gerçekleştirmemek
 • Alkol alımı yapılmaması
 • Sigara kullanımı yapılmaması
 • Kan testi vb.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ameliyatları gerçekleşmesi halinde öncelikle kişinin 48 saat istirahat önerilir. En az 3 yastık ile yatılması gerekir. Burun çevresinin darbe almaması ve sıcak alanda bulunulması oluşabilecek komplikasyonlar için önlem olarak bilinir. Burun ameliyatı fiyatları hakkında önceden bilgi alınmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiğinde ideal fiyatlar doğrultusunda yapılmaktadır. Birçok çeşit Burun Ameliyatı olması sebebi ile fiyat değişimleri gözlemlenebilir. Burun estetiği fiyatları birçok ameliyata göre oldukça uygundur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı