Tanıtımlar

Buruna Estetik Dokunuş

Yüzümüzün zamanla aldığı şekle razı olarak yaşamak ya da üzerinde ufak estetik değişiklikler yaparak hayalimizde ki görüntüye kavuşmak kişilerin tercihi olmasının yanı sıra burun estetiği son dönemin yaygın uygulamaları arasında kendini göstermekte. Burnun fiziksel görünüme olan direkt etkisi bir tarafa fizyolojik olarak sağlıklı nefes sağlaması ve kaliteli uyku gibi birçok sağlık getirisi ile ilişkili durumu burun estetiği fiyatları konusunda her gün binlerce arama yapılmasının sebebidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti estetik cerrahinin bir bölümü olarak karşımıza çıkar ve burnun fonksiyonelliği iyileştirmek ve estetik durumunu değiştirmek için kullanılır. Burun kemik, kıkırdak ve kılcal damar yoğunluğu açısından dikkatle çalışılması gereken bir alandır.

Burun estetiği operasyonlarının uygun hijyen şartlarında, uzman cerrah tarafından yapılması hayati önem taşır. Hem alınacak sonucu hem de operasyonun olası risklerini direkt etkileyen bu durumun değerlendirilmesi dikkatle yapılmalıdır. Burun estetiği açık ameliyat, kapalı ameliyat olarak kesi açılarak ya da burun deliklerinden iç yapıya ulaşılarak yapılabileceği gibi sağlık teknolojinde ki gelişmelerle lazer uygulamaları ya da sekonder burun ameliyatı gibi farklı yöntemleri kapsar.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların uygulama teknikleri ihtiyaç ve kullanılacak teknoloji doğrultusunda değişkenlik gösterir. Hangi teknolojinin ve yöntemin hastaya en uygun olduğu karar ise uzman doktor ile yapılacak konsültasyon ile netleşecektir. Operasyonun nasıl yapılacağı burnun ihtiyaç duyduğu işlemler nazarında değişir. Burun estetiği fiyatları iyi araştırılarak tercih edilebilir.

Burun kemiğinin çıkık ve yüksek olduğu durumlar, uzun burnu kısaltmak, burun ucunu daha küçük ve kalkık yapmak, aynı zamanda burnu alın ve çene ile orantılanmak gibi gereken işlemlerin her biri farklı tekniklere ihtiyaç duyar. Her estetik yöntem kendi içinde avantajlı risk durumları ise değişmekle birlikte en aza indirgenmiş şekildedir. Tüm bu değişkenler hasta özelinde ve uzman yönlendirmesi ile burun estetiği fiyatları da farklılık oluşturur.

Kimlere Uygulanır?

Estetik operasyonların uygun olma durumu temel kriterleri gelişimin tamamlanmış olması ve genel sağlık durumunun elverişli olmasıdır. Kemerli burun yapısına sahip kişiler, düşük burun ucu şikâyeti olanlar, nefes almakta zorluk çekmesine neden olan burnunda et veya kıkırdak yapısı bulunan, daha orantılı bir kendi kriterlerinde burnunun görünüşünü değiştirmek isteyen kadın ve erkeklere rinoplasti uygulanabilir.

Burun ameliyatları aynı zamanda darbe ya da travma sonrası oluşan burun kırıkları gibi durumlarda zorunlu olarak yapılmaktadır. Bu konu da iyi bir hekim ve burun estetiği fiyatları araştırması yapılabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği fiyatları konusunda yaptırmaya karar veren kişilerin tercih edecekleri uzman cerrah ile yapacakları ön muayene safhasında, estetiğin gerekliliği ve süreç hakkında net bilgiler edinilir. Burun estetiği ilk değerlendirme fonksiyon kaybı olup olmadığı sonrasında estetik iyileştirmenin nasıl yapılacağı hakkındadır.

Modellemelerle, operasyon sonrası edinilecek görüntü hakkında mutabakata varılması ile süreç başlatılır. Kronik hastalıklar ve bunlara bağlı ilaç kullanımları başta olmak üzere birçok farklı genel sağlık değerlendirilmesi uygun bulunan durumlarda rinoplasti yapılabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Estetik öncesi beslenme düzeni oldukça önemlidir. Sigara, alkol ve bazı ilaçların kullanımı işlem öncesinde ve sonrasında bırakılmalıdır. Açlık süresi 8 saat olmalı, bağışıklığı baskılayıcı her türlü davranıştan kaçınılmalıdır. Operasyona karar verirken kişilerin özel durumları ve farklılıkları nezdinde yapılması gerekenler hekim tarafından yazılı olarak verilecektir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği iyileşme süresi açısından dikkat edilmesi gereken bir operasyondur. İlk üç gün istirahat etmek başı zorlamamak, ağır işlerden kaçınmak, aralıklı buz desteği ile şişlik ve morlukları rahatlatmak, tampon ya da bandaj değişikliği, dikiş temizliği durumlarının hekimin izahı doğrultusunda yapmak ya da sağlık kurumda yaptırmak önemlidir. İşlem sonrasında yaklaşık iki aylık bir sürede gözlük kullanımı ve güneş ışığından kaçınmakta oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Her sektörde olduğu gibi fiyatlandırma kriterleri sağlık sektöründe de işlem detayı ve yöntemi, seçilen kurum ve uygulayıcı hekim değişkenlerine maruz kalır. Burun estetiği fiyatları 2021 yılı için fiyatlar değişiklik gösterebilir.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı