Güzellik & Bakım

Cildi Doğal Yolla Nemlendirme Yöntemleri

Kadınların daha çok dikkat ettiği ciltlerinde kusursuz cilt güzelliği sağlıklı bir ciltten geçmektedir. Farklı cilt türlerinde özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin ciltlerindeki nem dengesini koruyacak seviyelere getirmesi için nemlendirilmesi gerekir.

Soğuk havalardaki ısı ve nem değişikliği, ani mevsim geçişleri, sağlıksız beslenme, su tüketimindeki yetersizlik ve daha pek çok etken cildin nem ihtiyacının artmasına neden olmaktadır. Kuruyan cildin mat ve solgun görünümünü çok daha canlı, parlak ve ipeksi bir dokunuş hissi verecek nem dengesine kavuşturmak için pahalı kozmetik ürünleri kullanmak yerine cildi doğal yolla nemlendirme alternatiflerini uygulayabilirsiniz.

Cildi Doğal Yolla Nemlendirme Yöntemleri

Ciltte korunan nem dengesinin cildinize faydaları

Kuruyan cilt yaşlılık belirtilerinin görülmesine neden olacaktır ve kırışıklıklar çok erken yaşlarda görülmeye başlar. Cildinizin olduğundan daha solgun ve mat görünümü de hasta olduğunuz hissiyatını güçlendirir ki bu da kendinizle psikolojik bir savaş içerisine gireceğinizin göstergesidir. Cildinizin nem dengesini koruyarak cildinizin yenilenmesini, taze ve canlı görünümünü sağlayabilirsiniz. Kırışıklıkları erteleyeceğiniz nemli cilt ile yaşlılık belirtilerini de ilerleyen yaşlara erteleyebilirsiniz.

Ciltteki nem dengesini korumak için neler yapılmalıdır. 

Evinizde veya sosyal yaşantınızda dikkat edeceğiniz hususlar ile cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Nemli bir cilt için gereken ilk husus yeterli miktarda su tüketimi olacaktır. Vücudun susuz kalmamasına özen göstererek ilk adımı atabilirsiniz. Doğal ve bitkisel yağlarla cilt bakımını gerçekleştireceğiniz vücudunuzda bakım sonrası ılık duş almak cildinize iyi gelecektir. Su ve sabunu fazla kullanmamak, güneşin zararlı ışınlarından yüksek koruyucu faktörlü güneş kremleri, şapka veya gözlüklerle korunmak, yüzünüze yapacağınız makyajı gün sonunda mutlaka cildinizden arındırmak, cilt tipinize uygun cilt bakım ürünleri kullanmak ve çok daha fazlası cildinizin nem dengesini koruyacağınız önemli ayrıntılardır.

Zeytinyağı, gül suyu gibi doğal ürünlerle cildin nemlenmesini doğal yalla sağlayabileceğiniz gibi A ve C vitamini bakımından zengin besinleri de tüketerek cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Cildinizin nem dengesini korumak için hangi cilt tipine sahip olursanız olun kafein ve alkolden uzak durmanız gerekir. Bu içecekler cildin kurumasına neden olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı