BüyüteçNet

CS:GO Rank Sistemi İçerisinde Rütbe Nasıl Atlanır?

CS:GO Rank Sistemi İçerisinde Rütbe Nasıl Atlanır?

Online oyunlar arasında günümüzde cs:go oyunu son 5 yıldır liderliğini hiç kimseye kaptırmadan yoğun bir ilgiyle oynanmaktadır. Oyunun neden bu kadar meşhur olduğunu ve sevildiğini söylemek gerekirse; rekabetçi yanı ve sürekli rank, yani rütbe atlama sisteminin oyuncuları ayrı bir teşvik etmesidir. How to rank up in csgo sorusu da global olarak oynanan bu oyunda en çok merak edilenlerdendir. Burada temel olarak cs:go rank sistemi içerisinde oyuncular bu büyük rekabet ile rütbe atlayarak en üst seviyeye gelmeye çalışmaktadırlar. En alt seviye Silver olarak bilinmektedir. Yani 1 kademesi de denebilir. Oyunun çıta bölümü, yani en üst nokta ise Global Elite kısmıdır ve buraya gelmek içinse oyun severlerin aylarını alabilmektedir. Üstelik bu noktaya erişmek o kadar zor ki, birçok oyuncu bu seviyeleri görmeden oyuna devam edebilmektedir. Oyunun rekabetçi yanı ve sürekli olarak rütbe atlayarak diğer oyuncuların önüne geçme keyfi, oyunu en popüler yapan kısımlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Şimdi oyun içerisinde rank nasıl atlanır ona bakalım.
Cs:go Rütbe Atlama Sistemi
Rütbe atlamak için elbette oyunu iyi oynamak gerekiyor. CS GO Tips and Tricks kısmını inceleyerek öncelikle oyun için gerekli temel gereklilikleir ve yetenekleri sağlayabilirsiniz. Burada belli başlı bir takım sistemler bulunmaktadır. Her oyuncunun rekabetçi ismiyle bilinen oyunlara girmesi gerekmektedir. Silver başlangıcı ile oyuna giriş yapan herkes bu rekabetçi oyunlar içerisinde 10 adet oyunu bitirdiği zaman 1 seviye atlamaktadırlar. Fakat eğer oyuna yeni başlanmışsa, her oyuncu günde en fazla 2 adet oyun oynayabilmektedir. Bu o yüzden Silver’dan sonra diğer seviyeye atlamak için arka arkaya 5 gün oyun oynamak gerekmektedir. Bu sayede cs:go rank sistemi içerisinde elde edilen puanlar sahip eşliğinde sürekli olarak seviye atlama fırsatı bulunabilmektedir.
Rütbeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Oyun içinde önemli unsurlardan birisi de CS GO Eco Guide bilgisine hakim olmaktır. Eğer oyun içerisinde rütbe atlamak isterseniz puan elde etmeniz gerekmektedir. Burada cs:go rank sistemi içerisinde iki değişik faktör puan almanızı ve rütbe atlamanızı sağlamaktadır. İlki gireceğiniz rekabetçi oyun içerisinde round kazandığınız zaman puan da otomatik olarak kazanmaktır. Ancak eğer rahat kaybederseniz o zaman da puanınız düşmektedir. Burada takım olarak da rant kaybedildiği zaman puanınız doğrudan etkilenir. Burada temel amaç ELO ismi ile bilinen puanları her round kapsamında toplamaktır. Diğer faktör ise MVP olarak bilinen maçın adamı seçilmesidir. Oyun bittiği zaman belli başlı kriterler kapsamında eğer maçın adamı seçilmişseniz, rank nasıl atlanır sorusunun bir diğer cevabını vermiş olursunuz. Adam öldürme ya da bomba imha etme ile kurma gibi etkenlerin yanı sıra asist yapmak da yine maçın adamı seçilmenize olarak tanıyarak puan toplamanıza ve rütbe yükselmenize fırsat vermektedir.
Cs:go Oyunu İçerisinde Rütbe Yükselmenin Faydaları
Buna da rank nasıl atlanır cevabının yanı sıra, yükselmenin de bazı faydaları bulunmaktadır. Ancak aslına bakılırsa buna kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Temel olarak rütbe atlamak daha iyi oyuncular ile oynama fırsatı vermektedir. Diğer yandan prestij açısından da oyun içerisinde kendinize iyi bir yer etme şansı bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ