Anne & Bebek

Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları

Yasir ismi

Anlamı; sol taraf giden, esir anlamına gelmektedir.

Yasir ismindeki bireyler kişilik karakteri olarak, duyarlı ve her şeye çaba sarf eden kişiliklere sahiptir. Küçük detaylara çok fazla takılan bir yapıya sahiptirler.

Fakih ismi

Anlamı; Bir şey bilen anlamına gelir.

Bir diğer anlamı ise, Fıkıh ilminde bilgili ve İslam hukuk bilgini olarak tanımlanır. Fakih ismindeki bireyler kişilik karakteri olarak, güçlü ve kararlı bir karaktere sahiptirler. Kararsızlığı ve duygusallığı sevmezler. Her konuda istikrarlı davranarak amaçlarına ulaşmak için sarf ederler.

Özerhan ismi

Anlamı; yiğit ve cesur olan hükümdar anlamına gelmektedir.

Özerhan ismindeki bireyler kişilik karakteri olarak, sıcakkanlı ve güler yüzlü kişilerdir. İyi niyetli ve etrafındaki insanları mutlu etmek için çabalayan bir karaktere sahiptirler.

Cezri ismi

Anlamı; köklü, kökten anlamına gelmektedir.

Cezri ismindeki bireyler kişilik karakteri olarak maneviyata ve fikir alışverişlerine düşkündürler. Felsefi düşüncelere, çevreye karşı soğuk davranışlar sergileyen ve yalnız kalmayı seven bir yapıya sahiptirler.

 

İrsalullah ismi

Anlamı; Allah’tan gelen, Allah’ın gönderdiği anlamına gelmektedir.

İrsalullah ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak girişken ve ikna kabiliyeti yüksek, cesur ve göz açık bir karaktere sahiptirler.Değişik Erkek İsimleri ve Anlamları

Urhan ismi

Anlamı; yüksek rütbeli hükümdar anlamına gelmektedir.

Urhan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak direk sonuca ulaşmayı düşünen güçlü bir karaktere sahiptirler. Disiplinli ve karalarından vazgeçmeyen kişilerdir.

Vasıl ismi

Anlamı; ulaşan, yetişen anlamına gelmektedir.

Vasıl ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak duyarlı ve insancıldır. Olaylara karşı tepkileri genellikle ılımlıdır. İnsanlara yol gösterici olmayı ve yardım etmeyi seven karaktere sahiptirler.

Rami ismi

Anlamı; ok, mermi atan kimse anlamına gelmektedir.

Rami ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak özgürlükçü bir ruh yapısına sahiptirler. Bir yere veya birilerine bağlanmayı sevmezler. Kısıtlanmayı sevmeyen cesur kişiliklerdir.

Dalakay ismi

Anlamı; çok beğenilen, hoş görülen anlamına gelmektedir.

Dalakan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak liderlik vasfını seven bir kişilik yapısı vardır. Bencil olmayı sevmeyen ve güvenilir kişilerdir. Şefkatli ve hoşgörülüdür.

Alpağan ismi

Anlamı; cesur, yiğit ve kahraman anlamına gelmektedir.

Alpağan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak filozof gibi düşüncelere sahip ve düşündüklerini insanlara aktarmayı seven kişilerdir. Maneviyata önem verirler. Olumsuz düşünceler barındırmazlar her zaman pozitiftirler.

Tanyol ismi

Anlamı; şafak yolu, aydınlık yol anlamına gelmektedir.

Tanyol ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak düzenli ve plancı bir yapıları vardır. Amaca ulaşmayı her zaman hedef olarak görürler. Mutlu olmak en büyük çabalarıdır.

Perker ismi

Anlamı; güçlü kimse anlamına gelmektedir.

Perker ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak düzenli ve sistematik bir hayat tarzını seçerler. Hırslı ve özgüvene sahip kişiliklerdir. Çabalamayı ve amaçlarına ulaşmayı en büyük hedef olarak görürler.

Tayguner ismi

Anlamı; yaşlı kimse anlamına gelmektedir.

Tayguner ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak inatçı ve karalı kişilerdir. Çalışkan ve azimli kişiliğe sahiptirler ve lider olabilme potansiyelleri yüksektir.

Evfa ismi

Anlamı; vefalı, sözünde duran anlamına gelmektedir.

Evfa ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak cana yakın, mantığı ön planda tutan kişilerdir. Çok duygusal ve insancıl bir yapıları vardır.

Ferhan ismi

Anlamı; sevinçli, memnun anlamına gelmektedir.

Ferhan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak kararlı ve planlı yapıları vardır. Duygusal ve ilime önem veren kişilerdir. Düşünmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seven kişilerdir.

Behnan ismi

Anlamı; iyi huylu ve daima gülen kimse anlamına gelmektedir.

Behnan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak planlı ve güçlü bir karaktere sahiptirler. Disiplinli ve titizdirler. Çok çalışmayı ve amaçlarına ulaşmayı hedeflerler.

Değişik Erkek İsimleri ve Anlamları

Öztan ismi

Anlamı; aydın başlangıç anlamına gelmektedir.

Öztan ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak duygusal ve sezgileri güçlü kimselerdir. İnsanlara karşı daima sevgi barındırırlar. Hoşgörülü ve sadakatli kişilerdir.

Hunalp ismi

Anlamı; cesur, kahraman anlamına gelmektedir.

Hunalp ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak duyarlı, duygusal ve hayalci kişiliklere sahiptirler. İnsancıl ve ılımlı bir yapıları vardır.

Eflaki ismi

Anlamı; gökte oturan melek anlamına gelmektedir.

Eflaki ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak kararlı ve güçlü bir karaktere sahiptirler. Disiplinli ve hedeflerine odaklı kişilerdir.

Hibetullah ismi

Anlamı; Allah’ın bağışlaması anlamına gelmektedir.

Hibetullah ismindeki bireylerin kişilik karakteri olarak akıllı ve mantığı ile hareket eden kimselerdir. Disiplinli, kararlı ve sonuç odaklı olan karaktere sahiptirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı