Bilgi

Depremler Daha Büyük Bir Sıkıntının Habercisi Mi?

Haber sitelerine bakıldığı zaman özellikle depremlerin son günlerde büyük yer tuttuğunu görebilirsiniz. Elazığ, Van ve Malatya’da sürekli olarak devam eden depremlerin nasıl sonuçlanacağı ve daha büyük bir depremin habercisi olup olmadığı da merak edilmektedir. Özellikle herkesin aklındaki soru bu depremler büyük Marmara depreminin habercisi midir?

Şuanda uzmanların bu şekilde bir açıklama yapması söz konusu değil. Fakat bu depremlerin bir uyarı olarak addedilmesi gerekiyor. Bu uyarılarda en kısa süre içerisinde depremlerin karşısında daha sağlam bir biçimde durabilecek binaların inşa edilmesi gerekiyor. Bunun için çaba sarf edildiği zaman elde edilecek olan verimlilik artacak ve olası bir depremde de can kaybı azalacaktır.

İstanbul Depreme Hazır Mı?

Son dakika haberler kapsamında İstanbul’un mimari yapısı da incelemelere alınmıştır. Birçok semtin bina yapısının ya çok eski ya da hukuki prosedürlere uygun inşa edilmediği görülmektedir. En kısa sürede bir seferberlik ilan edilerek kişilerin binalarının çok daha verimli ve dayanıklı hale getirilmesi gerekiyor. Kentsel dönüşüm şehrin dokusunu bozmadan deprem olasılığına karşı hızlı bir biçimde tamamlanmalıdır.

Depremlerde Mağdur Olan Kişilerin Hakları Savunuluyor Mu?

Haber365 depremzedelerin ne durumda oldukları ve zararlarının karşılanıp karşılanmadığı konusunda da incelemeleri tamamlamıştır.

  • Depremlerde mağdur olan kişilerin kalacak yer ihtiyaçlarının en kısa sürede çözüme kavuşturulması için uygun alt yapının hazırlanması gerekiyor.
  • Bu noktada deprem sigortasının ne derece önemli olduğu daha da net şekilde ortaya çıkmaktadır.
  • Deprem gibi felaketlerden sonra hayata yeniden tutunabilmenizi için bu hususların her birini sorunsuz şekilde dikkate almalı ve göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Ocukların ve evcil hayvanların deprem sırasında nasıl korunması ve mobilize edilmesi gerektiği ile alakalı incelemeler ve eğitimler de verilmelidir. Toplumun her bir unsurunun bu aşamada büyük önem arz ettiği görülüyor.

Magazin haberleri başlığından toplumsal haberlere kadar en net gelişmeleri bu sistem üzerinden sorunsuz bir biçimde elde edebilirsiniz. Haber365 sizin için en doğru bilgileri derleme konusunda büyük bir çaba sarf etmektedir.

https://www.haber365.com.tr/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı