Genel Kültür

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar (Şifa Duaları)

Dinimizde ağrıyı kesen ya da hafifleten birçok dua bulunuyor. Diş ağrısı için dua oldukça önemlidir. Bu duaların içerisinde diş ağrısına iyi gelen dua ve özellikle diş ağrısı belirtilerek, okunması istenen dualar mevcut. Hasta olan kişilerin şifa bulması amacı ile başka kişilere de dua okutması oldukça fayda sağlar. Ağrılar için dua okunmasının nedeni Allah’ın ağrıyı verdiğini bilmemiz ve şifasını da ondan istememizdir. Tabi ki sadece dua değil aynı zaman da bir tıbbi müracaata da bulunmanız gereklidir. Diş ağrısı sizleri her alanda yakalayabilir. Dişinizin ağrıdığı anda her hangi bir hastahaneye gitme imkanınız yoksa hemen dua edin. Diş ağrısına iyi gelecek olan birçok dua mevcuttur. Diş ağrısına iyi gelecek olan bazı dualar ise hem sahih hemde hadis kaynağı içeren türdendir. Bu bakımdan sizlere önereceğimiz dua çeşitleri de hadisler ile desteklenmiş olanlardır.

Dayanılmaz olan diş ağrılarını dua ile hafifletir hatta belki geçirebilirsiniz. (Allah’ın izni ile ) . Kesilmesi zor olan diş ağrıları özellikle yatarken tutabilir. Bu esnada yapacağınız en önemli şey diş ağrısı için sahih kabul edilen duaları okumaktır. Eğer kendiniz okuyamayacak kadar kötü iseniz evinizden birine de okutabilirsiniz. Tıbbi alanda bir müdahale de gereklidir. Doktorunuzun daha önce sizlere tavsiye etmiş olduğu ağrı kesiciden bir adet almanızı da önerebiliriz. Çünkü bazı diş ağrıları dayanamayacağınız kadar şiddetli olmakta. İlacınızı da aldıktan sonra duanızı okumanız sizi Allah’ın izni ile rahatlatacaktır.

Reklam Alanı

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar (Şifa Duaları)

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu duayı okurken sağ elin işaret parmağı ağrı çekilen diş üzerine konulması önerilir. (yanak üzerinden parmak ağız içine sokulmaz)

Reklam Alanı

Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Bu dua okunmadan önce 3 kere Euzu besmele çekilir, Peygamber efendimiz (S.A.S) tarafından buyurulan dua okunur.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua da Allah’a bir yalvarma, her hali ile dua anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşımaktadır.

Öncelikle hastalığınızdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi dileriz. Fakat dua okumanız yanında bir diş hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz. Ne gelirse tabi ki Allah dan gelir, fakat Yüce Yaradan ilk önce önlemini al sonra gerisini bana bırak der. Biz kullar olarak üstümüze düşeni yapalım gerisi her zaman ki gibi onun kudretine kalsın…

Güncelleme: 15/02/2019

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Allah marhemetli cok kudretlidir disim hemen duadan sonra kesildi lailaheillallah

  2. Okuyun arkadaşlar Allahtan başka sığınacak kimsemiz yok, derdimizin dermanı şüphesiz ki yaratandır.

  3. Deniyorum olmuyor anlamadım o kadar ağrıyorki herkese bağırıp dururyorum şuan bile okadar ağrıyoki anlatamam

  4. arkadaşlar inanmazsınız yıllardır kronik diş ağrısı çekiyordum.hekimler derdime derman olamıyordu.hastane hastane sürünüyordum.en son kafayı kesip atıcaktım ki bu duayı buldum.dua bitti amin dememle beraber diş ağrım bitti.şimdi evli 3 çocuk babasıyım.allah alhatan razı olsun.

  5. her dişim ağrıdığında okuyorum Allahın izniyle anında geçiyo rabbim en büyük tabibdir. bizi duasız bırakmasın yüce mevlam

  6. Ben bu duaları ikidir okuyorum gerçekten inanırsan geçirtiyor ağrım geçti ilk okuduğum da çok kötü ağrım vardı ağrıdan kafamı duvarlara vuracaktım tuzlu su dişinol karanfil yağı sirke ne söylendiyse kullandım hiçbir bişe yaramadı o kadar ağrıyordu sonra bu duaları buldum netten ve okudum şimdi yine okudumok şükür daha iyiyim Allah’a sığının sadece ..

  7. Arkadaşlar cidden dilim çok şiddetli ağrıyodu her denileni yaptım çok içten inanmaya çalıştım dişim şuan çok küçük sızlıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı