BüyüteçNet

Disney Prenseslerinin Bilinmeyen Özellikleri

Disney Prenseslerinin Bilinmeyen Özellikleri

Yaşımız kaç olursa olsun güzel bir Disney filmi izlemek bizi her zaman bambaşka duygulara taşıyor. Ancak Disney’in çoğu başarılı filminde öne çıkan bazı değerlileri var ki onları hepimiz bir şekilde duymuşuzdur. Disney’in gözdeleri, Disney prensesleri…

Şu anki listesi ile Pamuk Prenses, Mulan, Aurora, Belle, Tiana, Rapunzel, Ariel, Cinderella, Jasmine, Pocahontas ve Merida…

Rüyalarımızı süsleyen hikâyeleri, özendiğimiz kahramanlıkları, ezberlediğimiz şarkıları ile tanıdığımız güzel prensesler. Veya tanıdığımızı düşündüğümüz mü demeliyiz? İzlerken belki de fark etmediğimiz prenses özelliklerine bir göz atmaya ne dersiniz?

Disney prenseslerinin bilinmeyen özelliklerini bir listeleyelim o zaman:

 1. Pamuk Prenses 14 yaşındadır ve prenseslerin en gencidir.
 2. Ariel, insan olarak doğmayan tek prensestir.
 3. Mulan eski bir Çin efsanesi üzerine kurgulanmış bir karakterdir. Mulan’ın Şarkısı isimli bir efsanede adı geçen dövüşçü Hua Mulan’ı anlatır.
 4. Bulan aynı zamanda bir prenses olarak doğmamış olan tek prensestir. Kraliyet ailesine mensup olarak doğmamış veya biriyle evlenerek kraliyet ailesine dahil olmamıştır. Ülkesi için yaptığı kahramanlıklar onu prenses unvanına yükseltmiştir.
 5. Prenses Aurora film boyunca sadece 18 dakika konuşması üzerine prensesler arasında en sessiz prenses olarak bilinir.
 6. Pocahontas dövmesi olan tek prensestir.
 7. Tiana gamzesi olan tek prensestir.
 8. Jasmine Bin Bir Gece Masalları isimli Arap halk hikayesinden esinlenilen bir prensestir.
 9. Disney prenseslerinin çizeri Walt Disney, en sevdiği prensesin Cinderella olduğunu söylemiştir. Bunun sebebi ise özellikle Cinderella’nın baloya gideceğindeki kostüm değişimini çizmekten keyif almasıdır.
 10. Merida filminde şarkı söylemeyen tek prensestir.
 11. Erkek kardeşleri olan tek prenses Merida’dır.
 12. Güzel ve Çirkin’deki Belle ve Çirkin’in dans sahnesi ile Uyuyan Güzel’deki Aurora ile prensin dans sahnesi birebir aynı ilerlemektedir. Kim bilir, belki de çizerler filmi yetiştirme telaşında biraz kopya çekmek istemişlerdir?
 13. Güzel ve Çirkin’de Belle’in her daim önüne düşen saç perçemi onun da mükemmel olmadığını göstermek için filmin her sahnesinde gösterilmiştir.
 14. Rapunzel prensesler arasında gözleri en büyük olan prensestir. Bu da onu genelde diğerlerine göre daha sevimli yapar. Pocahontas 1500 senelerinde yaşamış olan gerçek bir kadın kahramandan esinlenilmiştir. Bu özelliği ile gerçek bir insan olan tek prenses olma özelliğini taşır.
 15. Merida’nın saçları o kadar karışıktır ki, filmdeki görünümü oluşturmak için Pixar tasarımcıları tam olarak 3 seneleri harcamışlardır. Saçları her sahnede farklı gölgeler ve bukleler ile farklı bir sahne oluşturur. Ayrıca bu karmakarışık kıvırcık saçları eğer düzleştirirseniz tam olarak bir metre yirmi bir santimetre uzunluğunda olur. (121 cm)
 16. Ariel filminde çocuğu olan tek prensestir.

 

Disney’in prenseslerine verdiği değeri ve her birini ayrı kişilikler ve sırlarla donattığını görüyoruz. Eminiz ki bizlerin de biraz bu açıdan prensesleri daha yakından tanımaya çalışmamıza kızmazlar. Siz de kendinize benzettiğiniz prenses gibi görünerek güzelliğinize güzellik katmak isterseniz, Disney Prenseslerinin Kostümlerine Karakter Dükkanı’ndan online olarak ulaşabilirsiniz. Madem prensesleri biraz daha iyi tanıyoruz artık, siz hangi prensese benzetiyorsunuz kendinizi?


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ