Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2017

Doğru Kelime, Doğru Yazım

Doğru Kelime, Doğru Yazım
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

Doğru kelime demek, kelimelerin doğru ve düzgün yazılması anlamına gelmektedir. Bu demek olmuyor ki kelimeler güzel gözükecek bir şekilde yazılmasıdır. Türk Dil Kurumunun belirlediği şekilde kelimelere bütünlüğünü ele alacak şekilde anlam ve yazım kuralları doğrultusunda yazmaktır.

Bu sebep ile kelimeler ne kadar doğru yazılır ise o kadar etkili ve o kadar doğru olacaktır. Yazım kuralları o kadar önemlidir ki, bu kurallar üzerinde bir dal oluşturulmak istense rahatlıkla oluşabilecektir. Bazı kelimelerin yazımları oldukça önemlidir, birleşik mi yazılır veya ayrık mı yazılır gibi.

En önemli sorular arasında bunlar bulunmaktadır. Bu sorulardan örnek vermek gerekirse bir tanesi, herşey nasıl yazılır, her şey ayrıl yazılan bir kelimedir. Türk Dil Kurumu bu kelimenin ayrı yazılımını daha doğru bulmuş ve yazım kuralları arasında en uygun olanının bu olduğunu açıklamıştır. Bu sebeple bizler de bu kelimeyi oldukça bitişik yazmak yerine ayrı yazamaya dikkat etmemiz gerekiyor. Ne olur ise olsun hata yapmamak gerekir.


Bu ve buna benzer kelimelerin yazım kuralları ve yazım şekilleri ile ilgili bilgileri edinebileceğiniz bir site olan www.alistirma.net sitesinde bulabilirsiniz. Kelimelerin doğru yazılımları, bitişik ve ayrı yazılımları gibi bir çok önemli konu da bilgi edinebilir ve yazım kuralları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz