Doğum Kilolarından Nasıl Kurtuluruz?

  • Mesut YEŞİLYURT

Doğum, yeryüzünde insanoğlunun başına gelebilecek en muhteşem hadiselerden biridir. Üreme, soyun devamı, kadın ve erkeğin ortak ürünü olan bir canlı olan insan yavrusu başlı başına inanılmaz bir hadisedir. Hamile kalındığı dönemden başlayan çeşitli zorluklar bulunur. Bu zorluklar hem erkek hem de kadın için geçerlidir. Hamilelik döneminde kadındaki en belirgin değişim tabii ki de kilo almasıdır. Erkek açısından da kilo alan kadın psikolojik bir duruma gireceğinden yaşanılacak olan sorunların iyi bir biçimde normale dönmesini sağlamak önemlidir. Annenin hamilelik döneminde kilo alması normaldir. Hem rahimde bebeğin oluşumu hem de bebeğin oluşumu esnasında aktif bir yeme eğilimine girildiğinden kilo almak oldukça normaldir.

Doktor Kontrolünde Olmak
Hamilelik sıradan bir durum olmadığından mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Birey hamilelikte kilo alacağından şikâyet ederek kesinlikle ağır egzersizlere başlamamalıdır. Egzersizlere başlama işlemi hamilelik bitimine bırakılmalıdır. Hamilelik sürecinde olduğu gibi hamilelik sonrasında da mutlaka doktor kontrolleri devam etmelidir. Annenin ve çocuğun sağlığı önemlidir.

Hamilelikte Spor Ve Bitkisel Çözümler İle Zayıflamak
Spor yapmak sadece zayıflamak için değil sağlıklı yaşamanın da bir aracı olmalıdır. İnsanların günlük belirli periyotlarda spor yapmaları gerekir. Özellikle yağlanan bölgeler için yapılacak olan egzersizler hayat kurtaracaktır. Karın ya da basen bölgesinin yağlanması bilindiği gibi dışarıdan pek de güzel görünmeyecektir. Bu noktada düzenli spor yapmak gerekir. Bunun yanında spora destek olması maksadıyla içilecek olan bazı doğal karışımlar vardır. Yapılacak olan çeşitli bitkisel kürler neticesinde yağ eritme çalışmalarına yardım olacaktır. Bireylerin bir an evvel sağlıkların ve eski görünümlerine kavuşmaları için spor, günlük egzersizler, bitkisel kürler mutlaka uygulanmalıdır. Zinde kalmak için bu uğurda uğraş vermek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ultrasonda Bebek Ne Zaman Görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI