Eğitim

E Okul Ne Zaman Kapanacak? (2018-2019)

E-Okul her yıl milyonlarca öğrenci ve veli tarafından kullanılan bakanlık uygulamasıdır. E-Okul girişi ise veli ve öğrenci için ayrı, okul idaresi ve öğretmenler için ayrı yapılır. Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte E-okul sistemi sürekli olarak öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. Okulların kapanmasıyla beraber öğrenciler tarafından karne heyecanı yaşanırken, okul döneminde ise notların ve diğer sınavların sorgulanması için kullanılır. Öğrencilerin takdir ya da teşekkür alıp almadığı da okul kapanmaya yakın sistem üzerinden anlık görüntülenebilir.

E Okul ne zaman kapanacak, E-okul sistemi ne zaman açılacak gibi sıkça kontrol edilen konular ise yeni eğitim-öğretim yılında da sorgulanmaya devam etmektedir. Not sorgulama ve notların sisteme giriş tarihi ile ilgili bilgi arayan vatandaşlar, E Okul VBS için aramalarını sürdürüyor. Okulların açılmasıyla beraber tekrar birçok vatandaşın gündeminde yer alan E Okul VBS girişi, öğretmenler ve öğrenciler için de E Devlet üzerinden de görüntülenebilerek giriş yapılabilecek.

E Okul Ne Zaman Kapanacak?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

E-okul sistemi yenilenerek öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin sürekli ve anlık olarak bilgi alabileceği bir platform ve uygulama haline geldi. Öğrenciler hakkındaki bütün bilgileri içeren bu sistem, eğitim-öğretim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilere erişim kolaylığı nedeniyle de işleri oldukça basitleştiren bir seçenek ve yöntem haline geldi. Öğrenci ve velilerin kullanımı oldukça kolay olan bu platformda aradığı her şeye cevap bulabilmesi ve aradığı her şeyi görebilmesi bu uygulamanın popülerliğinin artmasında büyük etken. Öğrenciler sisteme T.C kimlik numaraları ve okul numaraları ile kolayca girişim sağlayabilmektedir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne veliler de yine öğrencilerin T.C kimlik numaraları ve okul numaraları ile giriş yapabilmektedir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapan öğrenci ve veliler sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayarak öğrencinin notlarını görüntüleyebilmekte ve hangi derslerden başarılı olup olmadığını görebilmektedir. Öğrenciler ve öğrenci velileri ayrıca sistem üzerinden öğrencinin kaç gün devamsızlık yaptığını da takip edebilmektedir. Sistem kullanım kolaylığı sağlayarak dersler ve notlar, devamsızlık ve sınav başvuruları, öğrencinin disiplin cezası alıp almadığı gibi birçok konunun sorgulanmasına olanak sağlamaktadır.

E-okulda Yenilik

Öğretmenlerin için olan E-Okul öğretmen girişi ekranı ise E-Devlet ile entegre edilebildiği için, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ve idareciler için kullandığı sistem olan MEBBİS ekranında yapılan işlemlerin birçoğu artık E-okul ekranından da yapılabilecek

E-Okul Ne Zaman Kapanacak? (2018.2 Dönem)

E-okul sistemi veliler ve öğrenciler tarafından sorunsuzca kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlar da sistemde yaşanan aksaklıklar ve yoğunluklardan dolayı sisteme erişimde sorun yaşanmaktadır. Özellikle öğretmenlerin not girdiği dönemlerde ve okul kapanmasına yakın zamanlarda bütün işlemler sisteme girildiği için bir yoğunluk olmakta ve bu da sistemin aksamasına neden olmaktadır. Fakat bu gibi durumlarda veli ve öğrenciler, sisteme giriş yapmak için akıllı telefonlar için üretilen mobil uygulamayı kullanabilir ve bu sayede sisteme sorunsuzca giriş yapabilir. Öğrenciye ait bilgilerin tamamını bu uygulama da kapsadığı için velilerin bu uygulama aracılığı ile sistemde ulaşabildiği tüm bilgilere ulaşması mümkündür. Android ve İOS işletim sistemlerine uygun olarak üretilen E-okul mobil uygulaması, bu işlemcilere sahip bütün akıllı telefonlar tarafından desteklenmektedir.

E-Okul Ne Zaman Kapandı mı?

Tüm öğrenci ve veliler tarafından merak edilen E-okul sisteminin ne zaman kapanacağı konusu da öğrenciler tarafından sürekli araştırılmaktadır. Her eğitim-öğretim döneminde okul başlangıcıyla e-okul sistemi aktif hale gelir ve her yarıyılın sonunda da sistem kapanır. Öğretmenler öğrencilerin sınav notlarını sisteme başarılı bir şekilde girdikten sonra okul idaresi karne basımı için notları sistem üzerinden kilitler. Bu aşamadan sonra notlarda bir değişiklik yapılamaz ve öğrencilerin notları kesinleşir. Öğrencilerin takdir ya da teşekkür belgesi alıp almadığı da bu aşamada netlik kazanır. Okullarda yapılan sınavların sonuncusu yapıldıktan sonra notlar kesinleşir ve sisteme tüm bilgiler eksiksiz olarak girilir.

E Okul Ne Zaman Kapanacak

E Okul Öğretmenler İçin Kapandı mı?

Okul idaresine burada düşen görev ise notlar kilitlendikten sonra öğrencilerin notlarında eksiklik olup olmadığının kontrol edilmesidir. Okullarda genellikle karnelerin verildiği yarıyıllarda son haftalar sistem kapatılır. Ancak herhangi bir öğrencinin notlarında bir yanlışlık varsa okul idaresi tarafından sistem tekrar açılarak hata düzeltilebilir. Öğrencilerin her okul döneminde merak ettiği sorunun asıl cevabı da buradadır. E-Okul her eğitim öğretim döneminin son haftası okul idaresi tarafından kapatılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı