BüyüteçNet

E-Ticaret SEO

İnternetin bulunmasından itibaren geldiğimiz güne kadar gelişimi oldukça yüksek boyutlarda. İnternetin gelişmesiyle de internet ortamında her işimizi halledebilir hale geldik. İnternetin gelişmesiyle birlikte interaktif ortamlarda ortaya çıkan ticaret potansiyeli oldukça arttı. Bununla beraber tüketici de tercihini online alışverişe kaydırınca, e-ticaret sektörü bir anda popüler hale geldi. Şu anda interaktif dünyada büyük e-ticaret sitelerini saymazsak eğer neredeyse her 50 siteden biri e-ticaret işiyle uğraşır duruma geldi. Bununla birlikte birçok firma da ek olarak e-ticaret işine girdi veya var olan firmalarına e-ticaret siteleri açtı.

E-Ticaret sektöründe yaşanan artışla birlikte de büyük küçük herkes bu sektöre girmeye başladı. Fakat bu noktada bir sorun oluştu. Birçok E-Ticaret sitesi boş yatırım yapmış oldu ve hem emekleri hem yatırımları boşa gitmiş oldu. Yaptıkları hata ise yatırımlarını reklam ve optimizasyon ile desteklememeleri oldu. E-Ticaret SEO yani e-ticaret sitelerini arama motorlarına uyumlu hale getirerek üst sıralarda çıkmak ve tüketici davranışlarını analiz edebilmek çok önemli bir konudur. Özellikle online alışveriş yapan tüketiciler, arama motorlarında aradıkları bir ürünü genel olarak çıkan sonuçlar içinden ilk sayfa veya ilk üç sıra ile son iki sırada yer alan sitelerden yapmayı tercih ederler. Buna da tüketici davranışı denir. Bu sebeple her E-Ticaret site sahibi sitelerini en azından ilk sayfaya çıkarmaları gerekmektedir.

E-Ticaret ve Tüketici Davranışı

E-Ticarette en önemli konularda birisi tüketici davranışlarıdır. Tüketici alışveriş yapacağı sitenin veya firmanın güvenilir olmasını isteyecektir. Bu sebeple de arama motorlarına güvenerek öncelikle ilk sayfada yer alan firmalardan alışveriş yapmayı tercih edecektir. Daha sonra da arama motorlarının yapmış oldukları araştırmaya göre kullanıcılar genellikle ilk üç sıra ve son iki sırada yer alan sitelere tıklamayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu sebeple E-Ticaret sitesi sahipleri veya yeni açacaklar kişilerin E-Ticaret SEO işlemleri ve reklam işlemleri için mutlaka bir bütçe ayırmaları gerekmektedir.

E-Ticaret SEO’da ise eğer ekibinizin içinde bu konuda tecrübeli bir ekip arkadaşınız varsa bu işi o yapabilir. Yok ise de SEO Danışmanlığı hizmeti veren kişilerden veya bizim tavsiyemiz ajanslardan http://www.motionb.com/ ile bu hizmeti uygun fiyatlara alabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ