Sgk

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

2018 birçok sektörde çalışan vatandaşlara kredi verildikten sonra şimdi de emeklilere faizsiz kredi verilmesi gündemde. 2018 yılının ikinci yarısında birçok esnafa faizsiz kredi verilecek. Devletin düzenlediği yasa tasarısından sonra öncelikle işçi ve memur emeklilerine faizsiz kredi verilmesi planlanıyor.

Buna rağmen emeklilere faizsiz kredi tüm bankalar vermemektedir. Fakat bazı bankalar faizsiz kredi verme imkanı sağlamaktadırlar. Bu şartlar dahilinde emekli vatandaşlarımız ziraat bankası ile faizsiz olarak konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanma imkanları vardır.

2016 yılında ihtiyaç ve konut kredisi faizleri düşmesi beklenirken halen yüksek seviyelerde seyir almaktadır. Buna rağmen emekliler alacakları kredi oranları yüksek oldukları için faizsiz banka aramakla meşgul olmaktalar. Bu sebep ile faizsiz kredi veren bankalar arasında en iyisi ve tam manası ile faizsiz kredi veren bankalar bulunması gerekiyor. 2017 yılında en başta Burganbank, Odeabank, Teb, Akbank ve Garanti bankası emekli vatandaşlarımıza özel fırsatlar sunmaya başlamıştır.

Faizlerin yüksek olması da beklenen ekonomik gelişmelerin olmayışı ve ekonominin ağır bir durumda olmasından kaynaklanmaktadır. İlerleyen zamanlarda ekonominin çok daha iyi bir sıraya geleceği beklendiği gibi kredi oranlarına da bunun yansıyacağı düşünülmekte. 2014 yılında ki 0,69 seviyelerine kadar düşmesi bekleniyor.

Faizsiz kredi verilmeyecek olan emekliler ise aşağıda ki gibidir.

  • Bankalara borçlu olanlar,
  • Kredi kartı borcu olan ve zamanında borcunu ödeyemeyenler,
  • Kredi notu, ülke not ortalamasından düşük olanlar,
  • Kredi veya borcunu ödememe sebebi ile icralık veya kara listede olan emeklilere faizsiz kredi verilmemektedir.

2017 yılının ikinci çeyreğinde yani yaz aylarında bankalar emeklilere özel promosyon yapmaktadırlar. Bu kampanyalar içinde ise emeklilere daha uygun kredi oranları ile kredi verilmektedir. Bu sebeple vatandaşların bankaların yaptıkları özel faiz kampanyalarını inceleyerek en uygun ve faizsiz olanından kredi çekmeleri daha iyi olacaktır.

Devletin Emeklilere Sunacağı Avantajlar

  • Şartları sağlaması durumunda faizsiz kredi verilecek,
  • Nakit avans hesabı açılacak,
  • Kredi kartı olmayan emeklilere kredi kartı verilecek,
  • Promosyonlar maaş hesaplarından otomatik ödenecek.

Eğer sizde bir emekli iseniz İnternet üzerinden faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar adlı yazımızı inceleyerek faizsiz kredi veren bankalardan haberdar olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek konular

Eft saatleri
Kredi notu nasıl yükseltilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı