En İyi Android Telefonlar

  • Mesut YEŞİLYURT

Günümüzde çoğu kişinin elinden düşürmediği ve birçok işimizi artık onların sayesinde hallettiğimiz android telefonların her yıl bir üst modeli çıkıyor. Her sürümüne yeni bir özellik ekleniyor böyle olunca bir önceki modelin kulanım ömrü de dolmuş oluyor. Teknolojinin gelişmesiyle her geçen yıl artan telefon markalarının ve yeni sürümlerinin arasından seçim yapmakta zorlanıyor. İphone çok sağlam bir telefon olarak bilinse ve çok talep görse de android özellik taşımaz. Kapalı bir yazılıma sahiptir. Bu virüs etkenine karşı onu daha korunaklı hale getirse de sahibini kısıtlar. Peki, ekran büyüklüğü, hafıza kapasitesi, dokunmatik hızı ve işlemcisiyle en iyi android telefonlar hangileri?

Android: açık bir yazılım türüdür. Kapalı yazılımlar virüslere karşı dayanıklı olsalar da sınırlandırma getirirler. Android yazılımlar sınırlandırma yapmaz ve kullanışlıdır.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Exynos ve Qualcamm Snapdragon modeli bulunan telefonun Türkiye de sadece Exynos modeli bulunmaktadır. MicroSD desteği de mevcuttur. Bataryası çıkarılamaz. Ağırlık ve kilo olarak diğer telefonlara göre büyüktür. Türkiye deki en iyi android telefonlar arasındadır.

  • 6 GB RAM
  • 3-inç Super Amoled sonsuzluk ekranı vardır.
  • Arka kamera Çift 12 MP, ön kamera 8 MP’dır.

Googel Pixel 2 ve Pixel 2 XL

Çok iyi özelliklere sahip diğer telefonlardan biridir. Pixel 2, 5.0 inç OLED ekrana sahiptir. Pixel 2 XL 6.0 inç OLED ekrana sahiptir. İkisinin pataryası da çıkarılamaz. Ekran çözünürlükleri de gayet muntazamdır. Boyutu Note 8 e göre daha küçüktür.

LG V30

6.0 inç P_OLED Fullvision ekrana sahiptir. 8 çekirdek işlemcili telefonun 4 GB rami vardır. Bataryası çıkartılamaz. Ekran çözünülürlüğü ve kamerası gayet iyidir. Arka kamerası ön kamerasına göre daha iyidir.

Huawei Made 10 Pro

Google pixel 2 den daha ağır olan bu telefon 60 OLED ekrana sahiptir. 8 çekirdek işlemcidir. Note 8 den daha ağır bir batarya ya sahiptir ve bataryası çıkartılamaz. Ön ve çift arka kamerası ile güzel anları kaliteli fotoğraflama şansını sunar. Türkiye deki en iyi android telefonlar içinde kesinlikle sayılabilir.

Diğerleri

HTC U11, Samsung Galaxy S8+,S8, S7 Edge VE S7, LG G6, Sony Xperia XZ Prenium, Huawei P10 Plus, HTC 10, LG G5 diğer tercih edeceğiniz telefonlar arasında olabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da İki Yeni Özellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI