Teknoloji

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabı silme veya facebook hesabı nasıl silinir diye aranan ve çoğu kişinin bu işlemi yapmakta zorlandığı konumuzda size bugün facebook hesabı nasıl silinir hakkında bilgi vereceğiz. Facebook artık nerede ise herkesin aktif olarak kullandığı sosyal medya sitelerinden biridir. Bu site oldukça popülerliğinin yanı sıra bazen can sıkıcı durumlara sebep olabiliyor. Bu nedenle bazen hesap kapama diğer ismi ile dondurma gereksinimlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Bu sebeple kısa bir süre dahi olsa Facebook dan uzak durmak en iyi seçenek olabiliyor.

Bunun için aşağıda ki görselde ki gibi yol izleyin.

facebook hesabı silme

 

Buradan kırmızı olarak işaretlediğimiz “Hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim?” linkini tıkladığınız anda size açılan kısımda şu yazmakta. Facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi ve hesabınıza eklediğiniz hiçbir şeyin geri getirilemeyeceğini lütfen unutmayın. Bu işlemden önce Facebook’taki bilgilerinizin bir kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Hesabınızın kurtarma seçeneği olmadan kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra bize bildirin. Bize bildirin yazısını tıkladığınız anda sizi hesap silme sayfasına yönlendirecektir. O sayfa da aşağıda ki gibidir.

 

Yukarı da ki gibi sayfa gelecektir. Burada “Hesabımı Sil” butonunu işaretledikten sonra hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Eğer bu silme işlemini yaparsanız hesabınız bir daha aktif edilemeyecek ve tamamen silinmiş olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce hesabınızı tekrar aktif edemeyeceğinizi göze alıp almayacağınızı düşünüp ona göre hesap silme işlemi yapmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı