Tanıtımlar

Göğüs Büyütme Estetiği ve Yöntemleri

Göğüs büyütme fiyatları, estetik sektöründe gün geçmiyor ki merak edilen bir konu olmasın. Eski çağlardan bu yana değişmeyen tek şey kadınların güzelliğe ve estetiğe olan düşkünlüğüdür. Nasıl göründüğünü ve kusursuz görünmenin yollarını her daim merak eden kadınların başvurduğu yöntemlerden biri de meme büyütme ve küçültme estetiğidir.

Birçok kadının hayali niteliğini taşıyan bu operasyon güzel görünmek, psikolojik anlamda kendini güvende hissetmek için birçok kadın tarafından son yıllarda tercih sebebi haline geldi. Estetik çağımızın vazgeçilmezlerinden biri halini almışken insanlar meme büyütmenin-küçültmenin yanı sıra liposuction fiyatları hakkında da araştırmalarda bulunuyor.

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme ameliyatı yaptıracak olanların genellikle iki sebebi bulunur. Küçük göğüslere sahip kişilerin hacim kazandırmak amacı ile başvurduğu bu yöntem aynı zamanda şekli düzgün olmayan memelere sahip kişilere de uygulama yapılır.

Göğüs büyütme işlemi kişinin kendi yağını kullanarak ve silikon protez ile gerçekleştirilir. Göğüs büyütme işlemi genel anestezi altında ameliyathane koşullarında yapılan ameliyattır. Ortalama 1 ya da 1,5 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı olan kişinin kendi yağ dokusu ile gerçekleştirilen bu ameliyat, genellikle hacim olarak küçük göğüslere sahip kişilerin, şekillerini de düzelttirebileceği bir operasyondur. Bu yöntem ile özel kanüller aracılığı ile basen ve karın bölgesinde bulunan yağ dokusu ayrıştırılarak temizlenir ve saflaştırılır.

Ardından özel kanüller ile meme dokusuna enjekte edilir. Bu şekilde dışarıdan başka bir cisim ihtiyaç duyulmadan göğüs büyütme ameliyatı gerçekleştirilir. Başka bir yöntemi ise meme boyutları silikon implantlar aracılığı ile artırılabilir. Göğüs büyütme fiyatları, bu yüzden değişkenlik gösterir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Göğüs Büyütme ameliyatı birçok kadın tarafından günümüzde tercih edilir. Ancak tüm estetik işlemlerde olduğu gibi estetik yaptıracak olan kişinin öncelikle bu operasyonu neden istediği konusuna odaklanılır.

Kadınlar arasından kimlere uygularına gelince de; Hamilelik sonrası meme hacminde ki azalma olanlara, emzirme döneminde meme de sarkma ve hacmini kaybetmiş kişilere, Küçük göğüslü olanlara, göğüsler arasında farklı hacimsel farkları olan kişilere, kanser tedavisi sonrası ihtiyaç duyulan kişilere uygulanır.

Göğüs büyütme ameliyatları memenin formunu ve şeklini düzelterek dolgunluğunu kazandırmak için yapılan bir ameliyat oluşundan dolayı kişilerin ön muayenesinden sonra göğüs büyütme fiyatları hakkında bilgi edinmesi mümkündür.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

Liposuction fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilen estetik operasyonlar arasında yer alır. Diyet ve egzersiz ile fazla yağlardan kurtulamayan kişilerin tercih ettiği bu estetik operasyon karın, kalça, uyluk, meme, kol, yüz, boyun, gıdık alanlarına uygulanır. Liposuction diğer estetik operasyonlar ile beraber yapılabilecek bir işlemdir.

Zayıflamak amaçlı, selülit tedavisi amaçlı yapılmaz. İnvazif cerrahi yöntemidir. Bu nedenden dolayı genel sağlık durumunuzun iyi olması gerekir. %30’un altında vücut kitle endeksine sahip olunması gerekir.

Sert ve esnek bir cilde sahip olmak oldukça önemlidir. Sigara kullanmamalısınız. Dolaşım sistemi ile ilgili sağlık problemlerinizin yanı sıra kalp, diyabet ve düşük bağışıklık sistemine sahipseniz doktor ile bu bilgileri ameliyat öncesinde paylaşmanız gerekir. Ayrıca bir önemli husus hekiminizi kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmelisiniz.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liposuction ameliyatı sonrasında ki iyileşme döneminde tuzlu besinlerin tüketilmesi önerilmez. Yüksek sodyum vücuttaki suyu tutar ve ödem artmasına sebep olur. Bunun sonucunda aşırı şişlik artar ve iyileşme sürecinizi yavaşlatır. Liposuction sonrası 2 ile 4 ay boyunca tuzlu beslenmenin sınırlandırılması gerekir.

Liposuction işlemi sonrası doktorunuzun verdiği tedavi önerilerini yerine getirmeniz iyileşme sürecinizin daha çabuk olmasını sağlar. İlk iki hafta oldukça önemlidir. Liposuction korsesini her gün düzenli kullanmak ve gün içerisinde kan dolaşımını sağlamak için hareket etmeniz çok önemlidir.

Liposuction Fiyatları 2021  

Günümüzde birçok hastane, güzellik merkezi ve hekim tarafından uygulanan ve birçok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem ameliyatın yapıldığı bölgeye, hekime, hastaneye göre liposuction fiyatları değişkenlik gösterir.

Yağ Aldırma Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Ciddi bölgesel kilo problemleri olan kişilere var olan fazla yağ dokusunu gidermek ve vücudun daha fit bir görünüme sahip olmasını isteyen kişilere uygulanır. Vücutta bulunan fazla yağlar değil yağ hücreleri tamamen emilerek alınarak yağ aldırma işlemi gerçekleştiriliyor.

Bu işlem sayesinde yağ hücrelerinin sayısı azaltılarak belli bölgelerde yağ birikmesinin önüne geçilmesi sağlanıyor. Yağ aldırma fiyatları yapılacak olan işlem şekline, kişinin yağ alınacak bölgesine göre değişkenlik gösterir.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma operasyonu yaptırmak isteyen kişiler konu ile ilgili uzmana başvurmadan önce yapılacak yağ aldırma yöntemlerine göz atmasında bilgi sahibi olması gerekir. Yağ aldırma yöntemleri Vaser Liposuction, Lazer liposuction, Lazer Lipoliz, Soğuk Lipoliz, İğneli Lipoliz gibi yöntemlerin olduğunu görecektir. Sizin isteyiniz ve uygunluğunuza göre yağ aldırma yöntemlerinden birini tercih edebilir ve yağ aldırma fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yağ Aldırma Tedavi Fiyatları 2021

Estetik cerrahisi günümüzde oldukça gelişmiş yöntemlerle yapılabiliyor. Yağ aldırma işlemi birçok kişinin estetik açıdan mükemmel görünmesini sağlanıyor. Yağ aldırma fiyatları işlem yapılacak olan bölgeye, uygulanama yapılacak olan merkeze ve hekime göre değişiklik gösterir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı