Hakkımızda

Muhammet İkbal Yıldız tarafından ‘Fayda için bilgi’ sloganı hedef alınarak yola başlayan Buyutec.Net, insanlara bilgi verecek, doğru bilgilendirmeyi sağlayacak, kısa sürede hızlı bilgilere ulaşılmasını kendisine vizyon olarak belirlemiştir. Kronolojik ve Biyografik bilgilendirmenin yanında insanların Sağlık, Biyoloji, Kimya, Coğrafya gibi alanlarda da okuyucularına bir şeyler katmak isteyen Bilgi Kuşugüncel olayları sizin yerinize takip ederek bilgi niteliğindeki her şeyi paylaşmayı hedef olarak belirlemiştir.

Site Kurucusu

muhammet-ikbal-yıldızMuhammet İkbal Yıldız: 1989 yılının son baharında başkentimiz Ankara’da doğdum. Ailemin işinden kaynaklı olarak sürekli okul değiştirmemden dolayı burada tüm okullarımı yazma gereği duymuyorum. Üniversite hayatımın da dalgalı geçtiğini belirterek Gürcistan’da matematik eğitimi, Niğde Üniversitesi’nde Kimya Bölümü’nün bir kısmını okuduktan sonra Uludağ Üniversitesi Kimya Bölümüne geçiş yaptım. Sonra bu bölümü de bıraktım ve artık bilgisayar mühendisiyim. Sizlerin hizmetinize sunmuş olduğum Bilgi Kuşu’nun gelecek nesillere doğru bilgi aktarımını sağlayacak olması… Bilgisayar ile tanışıklığımın 13 yaşlarına dayandığını belirterek; bilgisayar başında oyun oynamanın, farklı faaliyetlerde bulunarak eğlenmenin yanında neden insanlara faydalı olmayım düşüncesi ile sizlere bu platformu hizmete sunmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

Biliyorum ki; insanlığa faydalı olmak, dünya üzerinde en çok mutluluk verecek eylemlerden birisidir. Umarım bu platformda siz okuyucularımız ile keyifli ve bilgi dolu vakitler geçirmeye devam ederiz. Saygılar.