Tanıtımlar

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan krem ne işe yarar? Kanamaların durdurulmasında ve sivilcelerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Bitkisel türde bir kremdir.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem nedir? Birçok tedaviye katkı sağlamış olan bu krem genel olarak sivilcelerin giderilmesinde, kanamaların durdurulmasında ya da iltihaplanmaların kurutulmasında kullanılan krem türüdür. Bu bitkisel tarzda bir ilaç olduğu için doğal içeriklidir ve oldukça fayda sağlayan türde bir kremdir. Bu krem cadı fındığı olarak bilinen ve adlandırılan bitkiden elde edilen krem türüdür.

Açık bir yaraya sürüldüğünü acıyı ve sızıyı hafifleterek rahatlamanıza yardımcı olacak kremdir de diyebiliriz. Hametan krem nedir? Herhangi bir yan etkisi olmayan ve göz ya da ağız gibi bölgelere ise deydirilmemesi konusunda uyarılar yapılmaktadır. İçerisinde ise paraben ve petrol olmaması yan etkisinin de olmamasının bir göstergesidir.

Hametan Krem

Yara izlerinin geçmesini, bazı iltihapların kurutulmasını, sivilceleri ve sivilce lekelerinin giderilmesini, yanıkların geçirilmesine, cilt tonunu ise eşitleyerek ciltteki koyu bölgelerin yok olmasına, makyaj yapmadan önce sürüldüğünde makyajın kalıcı olmasına yardımcı olmasına ve kurumuş ya da çatlamış bölgelerin tedavisinde hametan krem kullanılmaktadır.

Hametan krem nem görevi de gördüğü için kuruyan  bölgelere sürdüğünüzde bölgenin nem oranını arttırarak nemlenmesine de yardımcı olan bir kremdir. Sinek ve böcek ısırıklarına sürüldüğü zaman kaşıntının ya da acının hafiflemesine olanak sağlar. Ayrıca kullanacağınız bu krem ameliyattaki yaralarınıza da iyi gelerek tedavi olmasını sağlamaktadır.

Hametan

Hametan; tedavi olmasını istediğiniz ya da ağrıyan, sızlayan bölgeler için o bölgenin tamamını kaplayacak biçimde dairesel hareketlerle yavaş biçimde bastırmadan sürmeniz bölgeyi rahatlatacaktır. Sürülen krem boyutu nohut tanesi büyüklüğünde olmalıdır. Yara olan bölgenin veya tahriş olan bölgenin daha fazla acımaması için bastırmadan masaj hareketleri ile sürmeniz tavsiye edilmektedir.

Birçok tedavi ve tahrişlerde kullanabileceğiniz krem hemen hemen her bölgeye uygulanabilmektedir. Sadece göz ve ağız kısmından uzak tutulması ve bulaşması durumunda ise su ile bölgeyi temizlemeniz oldukça önemlidir. Hametan kullanacak bireylerde ise daha fazla sorusu olanlar için http://www.igrus.com/hametan-krem-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir/ adresimizden kolaylıkla sorularınızı giderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı