Hamilelikte Ve Doğumda Homeopati Nedir?

  • Mesut YEŞİLYURT

Bedenin kendisini cerrahi yöntemler olmadan kendi kendine iyileştirmesi durumunda ve yan etkisiz olarak bilinen tedavi yöntemine deniliyor. Normal de işe yaradığı ve iyileştirildiği tespit edilmiştir. Homeopatinin yassı ise ” Benzeri benzer ile tedavi etmek” olarak biliniyor. Homeopatinin hem anne hem de bebek açısından önemi büyüktür. Çok kişi tarafından ne olduğu bilinmese de yavaş yavaş tanınmaya ve merak konusu olmaya başlanmıştır. Daha çok Amerika’da hamile olan anne adaylarında kullanımı görülür. Bebekten doğduktan sonra bir süre kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sisteminde değişiklikler göstererek düzenlemesini sağlar.

Hamilelikte Homeopati Nasıl Olur?

Anne adayları gebe oldukları zaman homeopati desteği alırlar. Buda psikolojik olarak anne adaylarına iyi gelir. Homeopatide ilaçları bilmek ise çok önemlidir. İlaçların etkisinin ne zaman olduğunu nasıl olduğu bilinmesi size fayda sağlayacaktır. Aslında ” Benzeri Benzer İle Tedavi Etmek” sözü bir şey bir hastada sorunlar yaratıyor ise aynı şey bu sorunun tedavisinde de kullanıma yardımcı olacaktır. Genellikle anne adayları mide bulantısı veya akutlarda kullanmak istiyorlar. Bunlar için kullanımı da işe yaradığı düşünülüyor. Anne adaylarında hamilelik döneminde başlar iken çocuklarda doğumdan sonra kullanıma açılır.

Doğumdan Sonra Homeopati Desteği

Bebeklerde homeopati desteği anne karnından çıktıktan sonra kullanılmaya başlar. Daha sonra yararlarının görüldüğü ortaya atılır Bebeklerin gaz sorunu anneler tarafından sorun hale gelir. Homeopati burada devreye girer ve destek sağlar. Ayrıca doğumdan sonra kullanılmasının hiçbir sakıncası olmadığı teyit edilmiştir. Erkenden bu destek alındığı zaman çocukların ilaç kullanmasına gerek kalmadığı düşünülüyor. Çocuklar ve bebekler için ilaçların kullanılması oldukça zararlı olduğu için bu yönteme başvurulur. Aynı zamanda bebek diş çıkarırken büyük sıkıntılar çektiği zaman yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Dış Gebelik Nedir, Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI