Genel Kültür

Hediyelik Eşya Nasıl Seçilir?

Aslına bakılırsa dünyadaki en zor işlerden birisi de hediye seçimidir. Arkadaşınıza, sevgilinize veya ailenize bazı özel günlerde hediye almak gerekir. Hediyelik eşya seçerken bilinmesi gereken bazı şeyler vardır.

Hediyelik Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Hediye alınacak insanı can kulağı ile dinleyin. Hediye alınacak kişi ile televizyon reklamlarını izleyebilirsiniz. Ve ya o insanla bir alışveriş merkezine giderek gezin. O vitrinlerin önünden durduğu zaman hoşuna giden ürünleri aklınızda tutun. Hediyelik eşya almadan önce ilk görev, onu gerçekte ne istediğini anlamaktır.

2- Hediyelik eşya alacağınız insanın yakın çevresinden fikir alın. Eğer hediyenin gideceği insanla o zaman içerisinde fazla görüşme imkanınız yoksa, yakınları ile iletişime geçin. En yakın arkadaşları, iş arkadaşları veya kardeşi size ipucu verebilir. 3- Hediye alacağınız insana direk sorun. Eğer onun istediğini hiçbir şekilde öğrenemiyorsanız ve o da zor beğenen bir insansa, ona direk sorabilirsiniz. Bu sürprizi yok eder ve karşınızdaki insanı mahcup bir duruma sokabilir ancak ona istemediği bir hediye almaktansa sormak daha akıllıcadır.

4- Siz ne alırsanız beğeneceğinizi söyleyen kişiler sadece hatırlaman önemli diyenler, hiçbir hediye istemediğini söyleyenlere aldanmayın.

Hediyelik Eşya Nasıl Seçilir?

Alınmaması Gereken Hediyelik Eşyalar

Alaycı Hediyeler; Babanıza hiçbir zaman dışarıda giymeyeceği, örneğin yılın babası yazan bir tişört almayın. Ancak ilk defa baba olacak bir arkadaşınıza heyecanına katkı sağlamak için bu tür bir tişört alabilirsiniz.

Giyim Kuşam; Bedenini tam olarak kestiremediğiniz insanlara kıyafet almayın. Bir de onlara alınmış olan şeyi doğru beden ile değiştirmek gibi bir zorunluluk ortaya çıkar. Bu tür durumlarda hediye çeklerin tercih edebilirsiniz.

Biblolar; Biblolara düşkün olan birisine bu tarz bir hediye alabilirsiniz. Diğer türlü biblolar işe yaramaz, onları nereye koyacağını kimse bilemez.

Saldırgan Hediyeler; Kişinin kusurunu yüzüne vuran hediyeler almaktan uzak durun.

Bir önce ki konumuz olan Dizüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunu okuyarak, bilgisayar alacak iseniz hangi özelliklerine ve neye göre almanız gerektiğini inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba, hediye seçimi hakkında güzel bir makale olmuş tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı